سری گلکسی اس 23 سامسونگ چند به روز رسانی دریافت خواهد کرد؟


سری جدید Galaxy S23 سامسونگ دارای اندروید 13 و نسخه جدید One UI است. همچنین، ممکن است قبل از پایان سال 2023 که گوگل آن را در دسترس قرار دهد، اندروید 14 را دریافت کند. گلکسی S23 در کل در طول عمر خود چند به روز رسانی دریافت می کند؟

اگر به به‌روزرسانی‌های تلفن و پشتیبانی قوی اهمیت می‌دهید، سامسونگ شرکتی است که باید با آن همراه باشید. نه تنها این شرکت معمولاً به‌روزرسانی‌ها را قبل از تولیدکنندگان دیگر از جمله Google منتشر می‌کند. همچنین خط مشی پشتیبانی خود را برای مدل های منتخب گسترش داده است تا چهار ارتقاء سیستم عامل را پوشش دهد.

سری جدید Galaxy S23 از این سیاست پیروی می کند. این بدان معناست که سه پرچمدار 2023 در نهایت چهار ارتقاء سیستم عامل اصلی به اندروید 17 یا هر آنچه که گوگل سیستم عامل موبایل خود را در سال 2026 می نامد دریافت خواهند کرد.

به‌روزرسانی‌های بیشتری بعد از اندروید 17 ارائه می‌شود

پشتیبانی از سری گلکسی اس 23 در سال 2026 به پایان نمی رسد، این سه پرچمدار باید به مدت پنج سال وصله های امنیتی دریافت کنند و این بدان معناست که سامسونگ حداقل تا سال 2028 از این گوشی ها پشتیبانی خواهد کرد.

خانواده گلکسی S23 احتمالاً تا پس از اندروید 17 (احتمالاً در اواخر سال 2026 یا اوایل 2027) به روز رسانی بزرگی دریافت نخواهد کرد. اما پشتیبانی از وصله های امنیتی تا مدتی پس از آن ادامه خواهد داشت.

پرچمداران جدید سامسونگ در هنگام عرضه دارای رابط کاربری One UI 5.1 هستند. این نسخه به روز شده رابط کاربری One UI 5.0 در زمینه های مختلفی از جمله دوربین، گالری و برنامه های AR Zone، ویجت ها، حالت ها و ناوبری، ویژگی های Samsung Dex و ویژگی های ارتباطی بهبود یافته است.

اگر به پشتیبانی طولانی مدت اهمیت نمی دهید و هر سال گوشی سامسونگ خود را ارتقا می دهید، سری Galaxy S23 نسبت به مدل های 2022 چندین پیشرفت ارائه می دهد. این لیست شامل ذخیره سازی و رم سریع تر، تراشه اسنپدراگون بدون توجه به بازار، اولین سنسور ISOCELL 200 مگاپیکسلی برای گلکسی اس 23 اولترا، عکاسی بهتر در نور کم، صفحه نمایش روشن تر برای گلکسی اس 23 معمولی و طراحی به روز شده است.