سرویس Infura اکنون داده های اضافی از جمله آدرس IP شما را جمع آوری می کند


شرکت نرم افزاری ConsenSys در بیانیه ای اعلام کرد که داده های بیشتری را از کاربران با استفاده از ابزار محبوب جمع آوری خواهد کرد. مادون قرمز هستند. در پاسخ به این سیاست جدید، بسیاری از کاربران از ConsenSys انتقاد کرده اند.

Infura یک ابزار مبتنی بر API است که به کاربران این امکان را می دهد تا برنامه مبتنی بر بلاک چین خود را به شبکه اتریوم متصل کنند. شبکه اتریوم دارای قابلیت های اصلی مورد نیاز برای بسیاری از پروژه های Web3 است، مانند آراگون Gnosis، OpenZeppelin و MetaMask را ارائه می دهد.

طبق گفته Decrypt، تیم توسعه Infrura در اواخر سال 2019 توسط ConsenSys خریداری شد و این ابزار اکنون حدود 350000 توسعه دهنده دارد و از سایر بلاک چین ها مانند Polygon و Filecoin پشتیبانی می کند.

طبق صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی وب سایت ConsenSys، وقتی از Infura به عنوان ارائه دهنده اصلی RPC خود در MetaMask استفاده می کنید، این ابزار آدرس IP و آدرس کیف پول اتریوم شما را هنگام انجام تراکنش ها ضبط و جمع آوری می کند. با این حال، اگر بخواهید از یک گره اختصاصی اتریوم یا ارائه دهندگان مختلف RPC استفاده کنید، نه MetaMask و نه Infura نمی توانند آدرس IP و آدرس کیف پول اتریوم شما را جمع آوری کنند.

سایر ارائه دهندگان خدمات RPC به عنوان مثال کیمیاگری و مورالیس سیاست های جمع آوری داده های خاص خود را دارند که ممکن است در آینده به قوانین ConsenSys تغییر کند. در بیانیه ای، ConsenSys می گوید که همیشه در صفحه قوانین خود نشان داده است که به طور مداوم داده هایی را در مورد نحوه استفاده از خدمات خود جمع آوری می کند. این شرکت می گوید مجموعه آدرس IP و آدرس کیف پول منحصر به Infrura نیست و کل معماری وب رویکرد مشابهی دارد.

مقاله مرتبط:

ConsenSys تنها شرکتی نیست که سیاست های خود را برای جمع آوری اطلاعات بیشتر کاربران تغییر داده است. صرافی غیرمتمرکز Uniswap اخیراً شروع به جمع آوری داده هایی مانند نوع دستگاه و مرورگر کاربر کرده است. این صرافی می گوید که جمع آوری چنین داده هایی با هدف بهبود تجربه کاربری انجام می شود. Uniswap در حال حاضر داده هایی مانند نام کاربری، آدرس، تاریخ تولد، آدرس ایمیل یا آدرس IP را جمع آوری نمی کند.