سرویس Fusion 13 جدیدترین مک های اپل را به یک کامپیوتر ویندوزی تبدیل می کند


سرویس جدید Fusion 13 VMware که برای macOS منتشر شده است به دارندگان رایانه اپل اجازه می دهد تا ویندوز 11 را از طریق یک ماشین مجازی اجرا کنند. علاوه بر مک های مبتنی بر اینتل، VMware Fusion 13 روی مک های مبتنی بر ARM نیز کار می کند.

VMware Fusion 13 Player با قیمت 149 دلار به فروش می رسد، اما اگر نسخه قبلی را دارید، می توانید با قیمت 79 دلار به نسخه جدید ارتقا دهید. قیمت سرویس VMWare Fusion 13 Pro به 199 دلار می رسد.

VMware Fusion 13 امکان اجرای نسخه رام ویندوز 11 را بر روی دستگاه‌های مبتنی بر معماری ROM، مانند مک‌های با استفاده از پردازنده‌های M1 و M2 به جای نسخه x86، ممکن می‌سازد. این نسخه مشابه همان سیستم عاملی است که در کامپیوترهای ARM ویندوز ارائه می شود.

مک های اپل باید از OpenGL 4.3 برای اجرای ویندوز 11 پشتیبانی کنند. VMware می گوید اجرای لوگوی ویندوز 11 در Fusion 13 نتیجه اجرای یک سیستم جدید است که شامل یک TPM مجازی است.

همانطور که اشاره کردیم، به لطف Fusion 13، می توانید لوگوی ویندوز 11 را روی مک اجرا کنید، در حالی که اکثر رایانه های ویندوز از نسخه x86 استفاده می کنند. نسخه لوگوی ویندوز 11 دارای یک شبیه ساز داخلی است و به شما امکان می دهد برنامه های بدون لوگو را نیز اجرا کنید.

مقالات مرتبط:

ابزار شبیه‌ساز اپل اجرای برنامه‌های MacOS قدیمی‌تر را در معماری جدید به روشی بهینه ممکن می‌سازد، اما مایکروسافت علیرغم سال‌ها تلاش برای پشتیبانی از Logo، عملکرد خوبی نداشته است. برنامه هایی که با شبیه ساز روی لوگوی ویندوز 11 اجرا می کنید با افت عملکرد قابل توجهی روبرو هستند.

به لطف ابزار VMware Fusion 13، می توانید بدون نیاز به خرید رایانه ویندوزی، برنامه ها را بر روی جدیدترین رایانه های اپل اجرا و اشکال زدایی کنید. هنگامی که اپل به معماری لوگو مهاجرت کرد، ویژگی Boot Camp برای بوت دوگانه macOS و Windows غیرفعال شد و به همین دلیل، دارندگان مک های جدید باید از یک ماشین مجازی برای اجرای ویندوز استفاده کنند.