سرویس رادار بازی وزارت ارتباطات برای رفع مشکلات گیمرها رونمایی شد


پس از چند هفته تاخیر در رونمایی از راهکار وزارت ارتباطات برای گیمرها، امروز سرویسی به نام بازی رادار (radar.game) رونمایی شد.

همانطور که به نظر می رسد رادار بازی شامل سه سرویس مختلف است:

  • CDN برای ارائه فایل های مربوط به برخی بازی ها
  • ابزاری برای اندازه گیری تاخیر و پینگ اینترنت کاربر
  • DNS رایگان برای کاهش پینگ بازی ها

ظاهرا رادار گیم فایل برخی بازی ها را از طریق سرورهای داخل کشور در اختیار کاربران قرار می دهد تا با سرعت بالاتر و هزینه کمتری به آنها دسترسی داشته باشند.

رادار گیم می گوید: یکی از مشکلاتی که گیمرها در کشور ما همواره با آن مواجه بوده اند، مشکل سرعت پایین دانلود بازی ها و به روز رسانی آنها به همراه پینگ یا تاخیر زیاد بازی های آنلاین است که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب گیمرها در ایران.”

ظاهراً رادار بازی توسط بخش خصوصی با حمایت بنیاد ملی بازی های ویدیویی و ارتباطات زیرساخت راه اندازی شد.

رادار گیم ادعا می کند که استفاده از این سایت و اپلیکیشن علاوه بر افزایش چشمگیر سرعت دانلود بازی ها و به روز رسانی آن ها، پینگ بازی ها را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد که تجربه ای خوشایند در بازی های آنلاین را برای کاربران عزیز به همراه خواهد داشت.

کاهش پینگ بازی ها در رادار بازی از طریق دو آدرس DNS 10.202.10.10 و 10.202.10.11 انجام می شود.

در حال حاضر، لیست بازی هایی که بازی رادار پشتیبانی محدود است، اما انتظار می رود در آینده بازی های بیشتری به این لیست اضافه شود. از طریق قسمت راهنما این سرویس می توانید نحوه استفاده از ابزار کاهش پینگ در لینوکس، ویندوز، مک، اندروید و همچنین کنسول های بازی ایکس باکس و پلی استیشن را مشاهده کنید.

کاربران در Radar Game می توانند درخواست اضافه کردن یک بازی جدید را ارسال کنند. هنوز مشخص نیست که روند افزودن بازی برای کاهش پینگ یا قرار دادن فایل های مرتبط در CDN های کشور چگونه انجام می شود.

اگر از سرویس Radar Game استفاده کرده اید، نظر خود را در مورد آن در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.