سرویس بازی ابری گوگل استادیا امروز بسته خواهد شد


سرویس بازی ابری Google Stadia امروز، 28 ژانویه 1401، رسماً بسته خواهد شد، زیرا نتوانست به اهداف مورد نظر دست یابد. سرورهای گوگل میزبان این پلتفرم از امروز خاموش خواهند شد.

Google Stadia فعالیت خود را در نوامبر 2019 آغاز کرد. این سرویس برای فعال کردن بازی های ابری در طیف گسترده ای از دستگاه ها از جمله رایانه های شخصی، کروم بوک، مک، آیفون و آی پد طراحی شده است.

در اوایل سال جاری و مدت کوتاهی پس از انحلال تنها استودیوی بازی سازی Stadia، Stadia Games and Entertainment (SG&E)، گزارش هایی مبنی بر عدم استقبال گیمرها از این پلتفرم منتشر شد. این استیو زمانی که تنها دو سال داشت به کار خود پایان داد.

در سپتامبر 2022، گوگل بسته شدن Stadia را اعلام کرد و قول داد پول افرادی را که اشتراک خریداری کرده اند بازپرداخت کند. از آن زمان، این شرکت بازپرداخت کاربران را آغاز کرده و اعلام کرده است که بیشتر بازپرداخت ها تا پایان امروز انجام خواهد شد.

به گفته MacRumors، کنترلرهای Stadia از Wi-Fi برای اتصال مستقیم به سرورهای این سرویس استفاده می کنند، اما یک تراشه بلوتوث استفاده نشده نیز در آنها وجود دارد. از این رو گوگل ابزاری را در اختیار دارندگان این لوازم جانبی قرار می دهد تا بتوانند آن را از طریق بلوتوث به کامپیوتر یا کنسول های بازی متصل کنند. در بیانیه گوگل آمده است:

شایان ذکر است که تمامی فعالیت های مربوط به کسب و کار پلتفرم بازی ابری Stadia، از جمله تراکنش های درون برنامه ای، در چند ماه گذشته غیرفعال شده بود.