سرنوشت تلخ Galaxy S22 FE; به مرگ سلام کن!


همانطور که اواخر تابستان مترادف با رویدادهای سنتی اپل برای معرفی مدل های جدید آیفون است، زمستان نیز یادآور معرفی گوشی های گلکسی سامسونگ است. پرچمدارانی که نسل چهاردهم آنها در جدیدترین رویداد Unpacked رونمایی شد. در حالی که سری Galaxy S23 متولد شده است، به نظر می رسد که غول صنعت موبایل قصد دارد سری دیگری از گوشی های هوشمند خود را از بین ببرد. حادثه ای تلخ که بی شک یاد «گلکسی نوت» خواهد افتاد.

سامسونگ همزمان با معرفی خانواده گلکسی اس 23 اعلام کرد که مدل استاندارد پرچمدار سال گذشته را با کاهش قیمت 100 تا 699 دلاری به فروش خواهد رساند. در واقع این همان برچسب قیمت سری گلکسی FE است و عملا نشان می دهد که سامسونگ حداقل در کوتاه مدت علاقه ای به عرضه نسل بعدی این گوشی هوشمند ندارد.

پیش از این شایعات حاکی از عدم تولید گلکسی اس 22 FE به دلیل پیش بینی فروش کم بود و استراتژی جدید سامسونگ را نیز می توان تاییدی بر این موضوع دانست؛ زیرا در واقع قرار بود گلکسی اس 22 اف ای نسخه ارزان تری جایگزین مدل پایه گلکسی اس 22 باشد و اکنون قیمت 699 دلاری گوشی مذکور دلیلی برای معرفی نسل بعدی گلکسی FA باقی نمی گذارد.

از سوی دیگر، اگر سامسونگ بخواهد نسخه فن ادیشن را زیر 699 دلار قیمت گذاری کند، وارد محدوده قیمتی سری گلکسی A می شود و این موضوع می تواند بر فروش این سری تاثیر بگذارد.

به نظر می رسد سری گلکسی FA مانند خانواده گلکسی نوت به پایان راه رسیده است و ممکن است سامسونگ هرگز نسل جدیدی از آن را رونمایی و عرضه نکند. با این حال باید منتظر ماند و دید سامسونگ در مورد آینده این گوشی چه تصمیمی خواهد گرفت.