سرفیس Duo 3 به جای نمایشگر دوگانه، احتمالا با نمایشگر تاشو عرضه خواهد شد


دستگاه های سری Surface Duo مایکروسافت با صفحه نمایش دوگانه خود با استقبال خوبی از سوی خریداران مواجه نشدند و به نظر می رسد این شرکت قصد دارد تغییر مهمی در نسل سوم گوشی خود ایجاد کند. طبق گزارشی از XDA، غول فناوری مستقر در ردموند از برنامه های خود برای استفاده از دو صفحه نمایش در گوشی های سری سرفیس خود صرف نظر کرده است و تصمیم دارد از صفحه نمایش تاشو مشابه گلکسی Zfold 4 سامسونگ استفاده کند.

تصمیم برای کنار گذاشتن طراحی دو صفحه نمایش در نسل سوم Surface Duo ظاهرا در آخرین لحظه گرفته شد. مایکروسافت پیش از این طراحی Duo 3 با نمایشگر دوگانه را نهایی کرده بود و قصد داشت این محصول را در اواخر سال 2023 عرضه کند، اما با تغییر طراحی، این احتمال وجود دارد که معرفی این دستگاه به آینده موکول شود. در واقع هنوز هیچ بازه زمانی مشخصی برای عرضه مدل بعدی گوشی تاشو مایکروسافت وجود ندارد.

در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد Surface Duo 3 وجود ندارد و تنها انتظار داریم که از یک لولای 180 درجه با نمایشگر داخلی تاشو استفاده کند. علاوه بر این گفته می شود که این دستگاه به نمایشگر خارجی معمولی نیز مجهز خواهد شد. البته تغییر در سبک طراحی این گوشی سوالاتی را در مورد نام آن ایجاد می کند زیرا استفاده از برند Duo برای صفحه نمایش تاشو منطقی به نظر نمی رسد. البته مدل بعدی گوشی تاشو مایکروسافت همچنان دارای دو صفحه نمایش (صفحه نمایش داخلی تاشو و صفحه بیرونی) خواهد بود که ابعاد و مشخصات آنها یکسان نخواهد بود.

با این حال، نکته جالب دیگر این است که مایکروسافت در نظر دارد برخی از ویژگی های گوشی تاشوی آینده خود را به یک گوشی معمولی بیاورد. با توجه به اینکه قیمت گوشی های تاشو بالا است و افراد کمتری برای خرید آنها انگیزه دارند، غول فناوری مستقر در ردموند قصد دارد از این استراتژی برای جذب مشتریان بیشتر به اکوسیستم خدمات خود استفاده کند.

مایکروسافت همچنین در حال گسترش تلاش های نرم افزاری خود برای نزدیک کردن دستگاه های اندروید و ویندوز به یکدیگر است. این نیز منطقی است زیرا در آوریل گذشته گزارش شد که شرکت مذکور تیمی را برای تمرکز بر توسعه اندروید و ویندوز تشکیل داده است که شامل مواردی مانند صفحه کلید SwiftKey، Microsoft Launcher و Surface Duo است. هدف این تیم، که در داخل با نام Perfect Together شناخته می شود، دستیابی به سطح مشابهی از یکپارچگی بین اندروید و ویندوز است. درست مانند ادغام بین iOS و macOS.

نکته مهم دیگر این است که مایکروسافت سعی می کند از مزایای اندروید در محصولات خود استفاده کند. البته برای دانستن نتیجه این اقدامات باید مدتی صبر کرد.