سرعت رم سری گلکسی اس 23 احتمالاً 1.3 برابر نسبت به قبلی افزایش خواهد یافت


اکتبر گذشته، سامسونگ از رم LPDDR5X خود رونمایی کرد. همچنین این غول فناوری کره ای اعلام کرد که حافظه های جدیدش برای پلتفرم موبایل اسنپدراگون بهینه سازی خواهند شد. این ادعا نشان می دهد که فناوری مذکور در گوشی های سری گلکسی اس 23 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

افشاگری تماس گرفت احمد کویدر اعلام کرده است که تمامی مدل های گوشی های هوشمند سری گلکسی اس 23 سامسونگ از رم LPDDR5X استفاده خواهند کرد. سرعت این نوع حافظه می تواند به 8.5 گیگابیت در ثانیه برسد که در واقع 1.3 برابر سریعتر از LPDDR5 است. در مقایسه، حداکثر سرعت نسل قبلی این حافظه 6.4 گیگابیت است.

بنابراین، انتظار می‌رود کارهایی مانند باز کردن برنامه‌ها و بازی‌ها در تمامی مدل‌های گلکسی S23 سریع‌تر انجام شود. به گفته WccfTech، رم جدید LPDDR5X نسبت به نسل قبلی حدود 20 درصد باتری کمتری مصرف می کند و در نتیجه حتی اگر سامسونگ در پرچمداران بعدی خود از باتری مشابه سری گلکسی اس 22 استفاده کند، به دلیل صرفه جویی در شارژ آن ها بیشتر خواهد شد. انرژی.

پیش از این انتقاداتی علیه سامسونگ وجود داشت که حاکی از عدم بهبود میزان رم در سری گلکسی S23 نسبت به مدل های سال قبل بود. اما بهبودهایی که در حافظه پرچمداران بعدی این غول فناوری کره ای اعمال شده است، سرعت این گوشی ها را نسبت به قبل افزایش می دهد. همچنین از آنجایی که رم LPDDR5X بیشتر از رم LPDDR5 قیمت دارد، سامسونگ احتمالاً میزان این حافظه را در سری S23 افزایش نخواهد داد.

گزارش های دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد اپل از رم LPDDR5X در سری آیفون 16 استفاده خواهد کرد. با توجه به پوستر فاش شده از رویداد Galaxy Unpacked 2023 سامسونگ، انتظار می رود این شرکت در تاریخ 1 فوریه 2023 (12 فوریه 1401) مدل جدید گوشی های پرچمدار سری گلکسی اس خود را به طور رسمی معرفی کند.