سرعت انتقال اطلاعات پورت USB لپ تاپ Razer Blade 14 2022 با آپدیت نرم افزاری چهار برابر می شود.


با آپدیت جدید ریزر برای لپ تاپ Blade 14 2022، سرعت انتقال اطلاعات از طریق پورت USB این دستگاه به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. این در حالی است که بهبود ویژگی‌های سخت‌افزاری معمولاً نیاز به تغییرات فیزیکی دارد، اما Razer با انتشار یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری ساده موفق به رسیدن به این مهم شده است.

در حالی که وب سایت Razer مدل Blade 14 2022 را با دو پورت USB C 3.2 Gen 2 معرفی کرده است که هر دوی این درگاه ها با نصب آپدیت جدید به USB 4 تبدیل می شوند و به این ترتیب سرعت انتقال اطلاعات از طریق این پورت ها به 40 خواهد رسید. گیگابیت بر ثانیه، که چهار برابر بیشتر از قبل خواهد بود. این ویژگی به ویژه برای افرادی که از چندین نمایشگر 4K به طور همزمان استفاده می کنند و همچنین برای انتقال اطلاعات روی سریع ترین SSD های موجود در بازار مفید خواهد بود.

مقاله مرتبط:

دستیابی به چنین پیشرفت عظیمی با دانلود نرم افزار غیرممکن به نظر می رسد، اما در مورد Razer اینطور نیست. Digitaltrends اشاره می کند که Blade 14 2022 در ماه جولای با گزینه صورتی جدید با پشتیبانی از USB 4 معرفی شد و به نظر می رسد این لپ تاپ به صورت پیش فرض با استاندارد USB 4 عرضه می شود، اما تاکنون امکان استفاده از ظرفیت های آن وجود نداشته است. این پورت روی آن

پردازنده امنیتی پلوتو مایکروسافت نیز به طرز شگفت انگیزی در Razer Blade 14 تعبیه شده است و با به روز رسانی نرم افزار فوق الذکر فعال خواهد شد. این تراشه برای بهبود امنیت در برابر حملات پردازنده مانند Spectre و Meltdown طراحی شده است. حملات خطرناکی که متوقف کردن آنها با استفاده از روش های دیگر بسیار دشوار است.

به ندرت پیش می آید که مشخصات سخت افزاری دستگاه ها پس از به روز رسانی نرم افزار تغییر کند و به این ترتیب ریزر در این زمینه به موفقیت های قابل توجهی دست یافته است. امنیت پلوتو و سازگاری با USB 4 هشت ماه پس از عرضه Blade 14 در سال 2022 به بازار، به عنوان پاداش های غیرمنتظره ارائه می شود. شایان ذکر است تمامی مدل های این لپ تاپ با تمامی کانفیگ ها آپدیت مذکور را دریافت خواهند کرد.