سامسونگ یک مانیتور 27 اینچی 5K را برای به چالش کشیدن دیسپلی استودیو اپل معرفی کرد


مشخص نیست که آیا مانیتور جدید سامسونگ از تکنیک نوردهی محلی پشتیبانی می کند یا خیر. به احتمال زیاد، ViewFinity S9 نمی تواند از نوردهی محلی پشتیبانی کند. بنابراین انتظار نداریم این مانیتور از نظر رنگ مشکی و کنتراست به خوبی نمایشگرهای مینی LED و OLED عمل کند. سامسونگ می گوید مانیتور ViewFinity S9 از استاندارد HDR600 برای بهبود سایه ها و جزئیات تصویر در مناطق روشن استفاده می کند.

مانیتور جدید سامسونگ برای جلب رضایت تولیدکنندگان محتوا طراحی شده است. اما در کمال تعجب از سیستم عامل تلویزیون تایزن استفاده می کند. بنابراین، کاربر می تواند به برنامه های پخش فیلم و سریال مانند Netflix دسترسی داشته باشد.

مانیتور جدید سامسونگ دارای یک وب کم 4K است که در صورت نیاز می توانید آن را به دستگاه متصل کنید. سامسونگ می گوید نرم افزار وب کم جدید سوژه اصلی را بزرگنمایی و ردیابی می کند.

سامسونگ اپلیکیشن جدیدی به نام Samsung Smart Calibration معرفی کرده است که فرآیند کالیبراسیون مانیتور را بسیار آسان می کند. کاربر می تواند تعادل رنگ سفید و گاما و تعادل رنگ RBG را از طریق این اپلیکیشن تغییر دهد.

سامسونگ هنوز قیمت و تاریخ دقیق عرضه ViewFinity S9 را اعلام نکرده است. اما او می گوید که این مانیتور در اوایل سال 2023 عرضه خواهد شد. مانیتور 27 اینچی استودیو دیسپلی اپل با قیمت 1599 دلار به بازار عرضه شد.