سامسونگ گلکسی اس 23; خداحافظی “موقت” با تراشه های اگزینوس


گلکسی اس 23 جدیدترین گوشی پرچمدار سامسونگ است که در سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا رونمایی شده است و مثل همیشه حرفه ای ترین قشر بازار موبایل را هدف گرفته است. سامسونگ از همان فرمول موفق سال گذشته برای تولید دستگاه های رده بالا استفاده کرده است.

به گزارش تیرازیس فایل، کره ای ها سال هاست که گوشی های سری گلکسی اس با دو نوع تراشه اگزینوس و اسنپدراگون را در بازارهای مختلف عرضه می کنند، اما امسال شاهد سنت شکنی آن ها هستیم. گوشی های سری گلکسی اس 23 اولترا فقط با پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 2 (نسخه تقویت شده) عرضه می شوند.

سامسونگ همیشه ادعا کرده است که پردازنده های Exynos در همان سطح Snapdragon کار می کنند. اما در عمل چنین ادعایی رنگ حقیقت به خود نگرفته است. پس از انتقادات فراوان، سامسونگ به طور موقت پردازنده Exynos را کنار گذاشته و قصد دارد گلکسی S23 را تنها با پردازنده اسنپدراگون عرضه کند.

گزارش های متناقض ادعا می کنند که سامسونگ در چند سال آینده دوباره از پردازنده Exynos در گوشی های سری گلکسی اس استفاده خواهد کرد.

به گفته منابع، سامسونگ تیم جدیدی را با تمرکز بر تولید تراشه در قالب واحد تجاری Mobile Experience (MX) تشکیل داده است. این واحد تجاری مسئولیت کلیه عملیات مربوط به گوشی های هوشمند سامسونگ را بر عهده دارد.

در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی پردازنده های سری Exynos به Galaxy S بازخواهند گشت. اما یک چیز برای ما واضح است: سامسونگ بالاخره شکست اگزینوس را پذیرفت.