سامسونگ پس از کاهش شدید درآمد، در حال تجدید نظر در مدل کسب و کار موبایل خود است


بر اساس گزارش‌های جدید، سامسونگ دستور بررسی کامل مدل کسب‌وکار خود را برای مقابله با وضعیت نامطلوب کلی بازار گوشی‌های هوشمند داده است. این شرکت همچنین در نظر دارد روند کار واحد تولید تلویزیون خود را بررسی کند. چرا که اخیرا با رقابت سنگینی از سوی ال جی مواجه شده است.

گزارش کردن PhoneArena دستور بررسی مدل کسب و کار واحد گوشی های هوشمند سامسونگ را داده است که از سه ماهه دوم سال جاری آغاز می شود.

به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد سری جدید گلکسی ZFold و Galaxy ZFlip را زودتر از موعد مقرر معرفی کند تا کاهش درآمد بخش گوشی های هوشمند خود را جبران کند. ظاهرا مراسم رونمایی از گلکسی زیفولد 5 و گلکسی زی فلیپ 5 برای 19 یا 26 جولای (28 تیر یا 4 مرداد) برنامه ریزی شده و عرضه این محصولات نیز برای 11 آگوست (20 مرداد) برنامه ریزی شده است.

کاهش اخیر در درآمد سامسونگ در واقع بیشتر به بخش ساخت تراشه این شرکت مربوط می شود. چرا که امسال برای اولین بار در 14 سال گذشته با ضرر مواجه شد.

بخش Device Experience سامسونگ (DX) سود سالانه خود را 262 میلیون دلار افزایش داد. این واحد شامل تجارت گوشی های هوشمند، تلویزیون و لوازم خانگی و شبکه می باشد.

اگر نگاه دقیق‌تری به عملکرد DX سامسونگ بیندازیم، واحد تلفن هوشمند و شبکه این شرکت حدود 3 میلیارد دلار سود کسب کرد که 90 میلیون دلار بیشتر از دوره عرضه سری گلکسی S22 بود.

دلیل افزایش نسبی سود سامسونگ، فروش بسیار خوب گلکسی اس 23 اولترا است. زیرا همانطور که در بررسی گلکسی اس 23 اولترا همچنین گفتیم که این گوشی یکی از کامل ترین گوشی هاست الان دنیاست. اگرچه فروش قوی S23 Ultra به جبران کاهش سودآوری واحد تلویزیون و لوازم خانگی سامسونگ در سه ماهه اول کمک کرد. اما کافی نبود.

باید دید بازنگری مدل کسب و کار گوشی های هوشمند سامسونگ چه تاثیری بر عملکرد مالی این شرکت خواهد داشت.