سامسونگ وارد بازاری می شود که اپل سال ها رویای آن را در سر می پروراند


طبق گزارش CNBC، سامسونگ در حال کار بر روی نقشه راه جدیدی برای محصولات مبتنی بر فناوری واقعیت ترکیبی است. بسیاری از فعالان صنعت فناوری بر این باورند که دستگاه های واقعیت ترکیبی بخشی از آینده این صنعت هستند و بر رشد شرکت ها تأثیر خواهند گذاشت.

تحلیلگران بر این باورند که تاثیر واقعیت ترکیبی بر صنعت فناوری و حوزه محاسبات به اندازه گوشی‌های هوشمند خواهد بود. شرکت های بزرگی مانند متا و مایکروسافت ده ها میلیارد دلار در واقعیت مختلط سرمایه گذاری کرده اند.

اصطلاح واقعیت ترکیبی به فناوری هایی اطلاق می شود که دنیای واقعی و مجازی را با هم ترکیب می کنند. واقعیت ترکیبی یک نسخه بهبود یافته از واقعیت افزوده است، فناوری که اجازه می دهد تصاویر مجازی در پس زمینه دنیای واقعی نمایش داده شوند. برای دسترسی به اپلیکیشن های واقعیت ترکیبی، باید از هدست هایی استفاده کنید که روی چشم ها قرار می گیرند.

ماه گذشته، سامسونگ از همکاری با گوگل و کوالکام برای توسعه پروژه های واقعیت ترکیبی خبر داد. این سه شرکت جزئیات بسیار کمی در مورد همکاری خود ارائه کرده اند و ما نمی دانیم که در حال حاضر چه پروژه هایی در حال توسعه هستند.

کوالکام دارای یک سری پردازنده به نام Snapdragon XR است که به طور ویژه برای محصولات واقعیت ترکیبی مانند هدست توسعه داده شده است. سامسونگ یکی از با سابقه ترین شرکت های دنیا در زمینه طراحی سخت افزار است. از سوی دیگر، گوگل اکوسیستم بزرگی با اندروید دارد و می تواند توسعه دهندگان را به ایجاد اپلیکیشن های واقعیت ترکیبی تشویق کند.

یکی از مدیران سامسونگ در مصاحبه ای کوتاه با CNBC گفت که همکاری سامسونگ، کوالکام و گوگل به این سه شرکت محدود نمی شود، بلکه باعث رشد بازار واقعیت ترکیبی می شود. رفت… برای ساختن یک اکوسیستم پر جنب و جوش، ما به چیزی بیش از تولید دستگاه ها، پردازنده ها و سیستم عامل ها نیاز داریم.”

ورود سامسونگ به بازار محصولات واقعیت ترکیبی، این شرکت را به رقیب مستقیم متا تبدیل می کند. علاوه بر سامسونگ و متا، اپل نیز بر روی هدست واقعیت ترکیبی کار می کند. مایکروسافت یک هدست اختصاصی به نام هولولنز نیز دارد. از سوی دیگر، شیائومی به تازگی عینک های واقعیت افزوده را معرفی کرده است.