سامسونگ ممکن است در سال 2024 گوشی های کمتری از خانواده گلکسی A تولید کند


طبق گزارش ها، سامسونگ با کاهش تعداد گوشی های گلکسی A تولید شده در یک سال، در حال برنامه ریزی برای کاهش هزینه های توسعه و در عین حال بهبود سودآوری است. به عبارت دیگر، اگر گلکسی A2x جدیدی برای خرید در سال آینده وجود نداشته باشد، سامسونگ پیش بینی می کند که خریداران بالقوه در عوض گلکسی A15 یا گلکسی A35 و شاید حتی گلکسی A55 را انتخاب کنند.

اینکه آیا این استراتژی کوچک سازی منجر به تولید گوشی های میان رده بهتر در سری گلکسی A می شود یا نه، بحث برانگیز است. در تئوری، تمرکز بر مدل‌های کمتر می‌تواند به سامسونگ اجازه دهد تا گوشی‌های بهتری بسازد و پشتیبانی بهتر و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سریع‌تری ارائه دهد.

همچنین، تمایل بیش از حد برای بهبود مدل‌های باقی‌مانده گلکسی A احتمالاً همچنان سودآور خواهد بود. بنابراین، سامسونگ ممکن است بخواهد بین گوشی‌های گلکسی A کمتر، هزینه‌های توسعه کمتر، سودآوری بیشتر و گوشی‌های میان‌رده بهتر تعادل برقرار کند.

در نهایت باید بگوییم که نمی توان خیلی مطمئن بود که سری گلکسی A در سال آینده کمتر تولید خواهد شد. به هر حال، ما به تازگی وارد سال 2023 شده ایم و بیشتر مدل های گلکسی A امسال هنوز رونمایی نشده اند.