سامسونگ ممکن است بتواند با عرضه صفحه نمایش OLED بعدی مک بوک، درآمد زیادی به دست آورد


توسط Sammobile، مینگچیکوتحلیلگر اپل گزارش داد که اپل در نظر دارد اولین مک بوک با نمایشگر OLED را تا پایان سال 2024 عرضه کند. با توجه به اینکه اپل صفحه نمایش های OLED را برای تمام محصولات خود از سامسونگ تامین می کند، به احتمال زیاد از سامسونگ برای نمایشگر OLED نیز استفاده خواهد کرد. از مک بوک ها

به گفته Ko، صفحه نمایش OLED به اپل این امکان را می دهد که ضخامت نمایشگر و در نتیجه وزن مک بوک را کاهش دهد. اگرچه او مشخص نکرد که کدام مدل از مک بوک دارای صفحه نمایش OLED خواهد بود، تحلیلگر دیگری به نام راس یانگ اخیراً ادعا شده است که این مک بوک ایر خواهد بود.

در حال حاضر، همه مک‌بوک‌ها از یک صفحه نمایش LCD، یا با نور پس‌زمینه معمولی یا با فناوری پیشرفته‌تر MiniLED استفاده می‌کنند که روشنایی و نسبت کنتراست بهتری را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، تنها دو محصول اپل، آیفون و اپل واچ، از نمایشگرهای OLED استفاده می کنند و سامسونگ آنها را با پنل های OLED عرضه می کند. با توجه به اینکه سامسونگ با استفاده از این فناوری پنل های OLED را برای تمامی محصولات اپل ارائه می کند، به احتمال زیاد می تواند پنل های OLED را برای مک بوک ها نیز تهیه کند.

در حالی که ممکن است سامسونگ از اپل سفارش هایی برای تامین پنل های OLED برای مک بوک آینده دریافت کند، غول فناوری کره ای ممکن است به اندازه فعلی نمایشگرهای OLED اپل واچ را عرضه نکند. زیرا اپل قصد دارد نسل بعدی Watch Ultra را به نمایشگر Micro LED مجهز کند.