سامسونگ متهم به سرقت اسرار تجاری TSMC برای بهبود کارایی تراشه هایش شده است


سامسونگ امسال گوشی های سری Galaxy S23 فقط با پردازنده اسنپدراگون برای خداحافظی موقت با پردازنده های اختصاصی سری اگزینوس عرضه شد اما همچنان به تولید این پردازنده ها ادامه می دهد. طبق ادعا Wccftech، روند توسعه پردازنده پرچمدار Exynos 2400 به خوبی پیش می رود.

اولین مانع سامسونگ در توسعه Exynos 2400 افزایش راندمان تولید لیتوگرافی 4 نانومتری بود. گفته می شود سامسونگ در نسل سوم این لیتوگرافی توانسته به کارایی مطلوب دست یابد.

ظاهرا آخرین نسخه لیتوگرافی چهار نانومتری سامسونگ 4LPP یا +4LPP نام دارد. نشریه اقتصاد نیوز دیلی با اشاره به پیشرفت‌های Exynos 2400 می‌گوید که برای افزایش کارایی لیتوگرافی 4 نانومتری، سامسونگ “به سراغ تامین‌کنندگان TSMC رفته و روش افزایش کارایی آنها را دزدیده است.” TSMC بزرگترین سازنده قرارداد پردازنده در جهان است و مشتریان زیادی دارد.

اخبار اقتصادی هیچ مدرک محکمی برای اثبات ادعای غیرمنتظره خود ارائه نکرده و به نقل از منابع آگاه این ادعا را مطرح کرده است.

شایعات حاکی از آن است که سامسونگ تیم جدیدی را برای کار به طور خاص بر روی پردازنده های Exynos تشکیل داده است. در حالی که یک افشاگر از احتمال اضافه کردن Exynos 2400 به گلکسی اس 24 معرفی شد، به نظر می رسد تراشه های اگزینوس تا سال 2025 احیا نخواهند شد.