سامسونگ قصد دارد با ربات جدید خود زندگی را برای انسان آسان تر کند


Samsung Electronics مدتی است که به بخش رباتیک مصرف کننده توجه کرده است. در نمایشگاه CES 2023، این شرکت اعلام کرد که ربات‌ها را منبع درآمد جدیدی می‌داند. همچنین، فراتر از راه اندازی جاروبرقی های هوشمند، نمونه اولیه ربات های چالش برانگیز مجهز به هوش مصنوعی سامسونگ واقعاً محقق نشده است. اما غول فناوری قصد دارد تا قبل از پایان سال این موضوع را تغییر دهد.

به گفته Sammobile، هان جونگ هیمعاون و مدیر عامل سامسونگ الکترونیکس در یک کنفرانس مطبوعاتی در لاس وگاس گفت: ما قصد داریم امسال از روباتی به نام EX1 برای کمک به انسان رونمایی کنیم.

این شرکت اکنون دستگاهی به نام “EX1” دارد که در واقع یک دوربین دیجیتال از سال 2010 است. بدیهی است که EX1 جدید، “ربات دستیار انسان” که امسال رونمایی خواهد شد، محصولی کاملا متفاوت خواهد بود. اگرچه قابلیت های آن هنوز مشخص نیست، اما با توجه به ربات های مفهومی قبلی که سامسونگ در CES ارائه کرده بود، ممکن است سرنخ هایی وجود داشته باشد.

آیا Bot Handy بالاخره به واقعیت تبدیل می شود؟

سامسونگ در CES 2023 روبات جدیدی معرفی نکرد. اما ممکن است برخی از شما به یاد داشته باشید که این شرکت از ربات Bot Handy و جاروبرقی رباتیک JetBot 90 AI Plus در نمایشگاه CES 2021 رونمایی کرد. JetBot 90 AI به عنوان یک جاروبرقی مجهز به هوش مصنوعی به بازار عرضه شد. در حالی که Bot Handy هنوز به یک محصول واقعی تبدیل نشده است که مردم بتوانند آن را خریداری کنند.

Bot Handy که در ویدئوهای مفهومی نشان داده شده بود، یک ربات خانگی بود که قادر به برداشتن لباس‌ها، بارگیری ماشین ظرفشویی، چیدن میز، ریختن نوشیدنی در لیوان‌ها و فعالیت‌های دیگر از این قبیل بود. این ربات هرگز آزاد نشد. اما ممکن است یک نمای کلی از آنچه که ربات دستیار انسانی EX1 ممکن است داشته باشد به ما ارائه دهد. متأسفانه، به نظر می رسد ویدیوهای مفهومی اصلی در YouTube حذف شده اند.