سامسونگ سرعت انتقال اطلاعات در حافظه GDDR7 را به 36 گیگابیت بر ثانیه افزایش می دهد


طبق اعلام رسمی سامسونگ، ماژول حافظه GDDR7 این شرکت از سیگنالینگ PAM3 (Pulse Amplitude Modulation) استفاده می کند. PAM3 تا 25 درصد بازده انرژی بیشتری نسبت به NRZ (بدون بازگشت به صفر) مورد استفاده در GDDR6 ارائه می دهد.

طبق گزارش Wccftech، برای اولین بار در سال گذشته، یکی از مدیران اینتل جزئیاتی را در مورد PAM3 در یک اتفاق به ظاهر تصادفی فاش کرد. در آن زمان، قطعات به طور گسترده ای از PAM4 و NRZ استفاده می کردند. هنگام افشای PAM3، روش NRZ بهتر عمل کرد. اما به نظر می رسد که اکنون سامسونگ موفق به ارتقاء PAM3 شده است.

سامسونگ می گوید حافظه GDDR7 به سرعت انتقال داده 36 گیگابیت بر ثانیه دست خواهد یافت. در حال حاضر هیچ محصولی در بازار وجود ندارد که از ماژول GDDR7 سامسونگ استفاده کند. سامسونگ هنوز اعلام نکرده است که این ماژول ها چه زمانی وارد گرافیک می شوند.

مقاله مرتبط:

سرعت انتقال اطلاعات GDDR7 بسیار بالاتر از حافظه گرافیکی مورد استفاده در پردازنده های گرافیکی AMD Radeon RX 6000 و AMD Radeon RX 7000 است. GDDR7 احتمالاً به حافظه 1152 گیگابایتی با گذرگاه 256 بیتی منجر می شود. هنگام استفاده از گذرگاه 384 بیتی، پهنای باند به 1728 گیگابایت در ثانیه می رسد.