سامسونگ تا سال 2025 امنیت احراز هویت اثر انگشت را به 2.5 میلیارد برابر افزایش خواهد داد


به نظر شما چه راهکارهایی برای افزایش امنیت روش های احراز هویت بیومتریک از جمله اثر انگشت وجود دارد؟ یکی از بهترین ایده ها این است که به جای استفاده از حسگرهای اثرانگشت فعلی که تنها قادر به تشخیص یک انگشت در یک زمان هستند، از کل منطقه نمایشگر OLED برای تشخیص همزمان چندین اثر انگشت استفاده کنید. این ممکن است کمی شبیه داستان های عملی-تخیلی به نظر برسد، اما جالب است بدانید که سامسونگ مدتی است که روی توسعه فناوری مذکور کار می کند.

مدیرعامل سامسونگ در مصاحبه اخیر خود گفته است که این شرکت فناوری می تواند تا چند سال دیگر از کل فضای نمایشگرهای OLED به عنوان حسگر اثر انگشت استفاده کند.

غول فناوری کره جنوبی چند ماه پیش اعلام کرد که در حال توسعه راه حلی برای احراز هویت اثر انگشت در نسل بعدی نمایشگرهای OLED 2.0 است. به گفته SamMobile، این فناوری به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها اجازه می‌دهد تا به طور همزمان چندین انگشت کاربر را از طریق نمایشگرهای OLED خود اسکن کنند.

استاندارد جدید سامسونگ برای امنیت اثر انگشت در سال 2025 تنظیم می شود

سنسور اثر انگشت چندگانه سامسونگ

مقاله مرتبط:

به گفته سامسونگ، استفاده همزمان از سه اثر انگشت برای احراز هویت بیومتریک، امنیت را تا 2.5 میلیارد برابر افزایش می دهد. علاوه بر این، فناوری مذکور روی کل صفحه نمایش کار خواهد کرد و کاربران محصولات گلکسی در آینده نگران قرار دادن انگشت خود در نقطه مناسب نخواهند بود. با OLED 2.0 و راه حل آینده نگرانه احراز هویت با اثر انگشت چندگانه سامسونگ، کل صفحه نمایش گوشی هوشمند می تواند به عنوان اسکنر اثر انگشت عمل کند.

سامسونگ دقیقا اعلام نکرده است که فناوری تشخیص همزمان چند اثر انگشت روی محصولات این برند چه زمانی ارائه می شود. با این حال، غول فناوری کره ای می گوید فناوری اسکن اثر انگشت چندگانه (OPD) آماده است و این شرکت احتمالاً از مواد و فرآیندهای مشابهی برای افزودن اسکنر اثر انگشت All-in-One خود به OLED 2.0 استفاده خواهد کرد.

سامسونگ پیش بینی می کند که فناوری تشخیص همزمان چند انگشت احتمالاً تا سال 2025 در محصولات این شرکت در دسترس خواهد بود. انتظار می رود این فناوری به استاندارد امنیتی واقعی تبدیل شود. از سوی دیگر، با توجه به اینکه جدیدترین مدل های آیفون به جای حسگر اثر انگشت از Face ID استفاده می کنند، مشخص نیست که آیا اپل از فناوری جدید سامسونگ در آیفون های آینده خود استفاده خواهد کرد یا خیر. به نظر می رسد این غول کره ای اولین شرکتی باشد که فناوری تشخیص همزمان اثر انگشت چندگانه را روی محصولات خود معرفی می کند و در نتیجه در این زمینه خاص پیشرو خواهد بود.