سامسونگ بیشترین تعداد پتنت را در سال 2022 در ایالات متحده به ثبت رسانده است


پس از نزدیک به سه دهه، IBM جایگاه خود را از نظر تعداد پتنت های ثبت شده در ایالات متحده از دست داد. این عنوان اکنون متعلق به سامسونگ است. زیرا طبق گزارشات، بیشترین تعداد گواهی اختراع را در سال 2022 در آمریکا به ثبت رسانده است که نشان دهنده تغییر در استراتژی های آن است.

بر اساس گزارش SamMobile، سامسونگ 8513 پتنت کاربردی در ایالات متحده به ثبت رسانده است. ال جی همچنین 4580 گواهی ثبت اختراع را با رشد 5 درصدی به ثبت رساند و در رتبه سوم لیست قرار گرفت. IBM با 4743 پتنت ثبت شده در سال 2022 به رتبه دوم سقوط کرد که نشان دهنده کاهش 44 درصدی گواهینامه های اختراع آن نسبت به سال 2021 است.

این تغییر در حالی رخ داد که IBM به مدت 29 سال و تا سال 2021 مقام اول را از نظر تعداد پتنت های ثبت شده در ایالات متحده داشت، اما کاهش شدید تعداد گواهی های ثبت اختراع این شرکت موقعیت خود را تغییر داد و اکنون در رتبه دوم در لیست

داریو گیلسرپرست تحقیقات IBM می گوید:

ما تصمیم گرفتیم از تلاش برای حفظ جایگاه شرکت برتر از نظر تعداد پتنت های ثبت شده دست برداریم و در واقع به عنوان یکی از برندهای مهم صاحب حقوق مالکیت معنوی بسیاری از پتنت ها باقی بمانیم.داریو گیل

مقامات IBM اعلام کرده اند که این شرکت همچنان به سودهای کلان از پتنت های خود ادامه می دهد. لازم به ذکر است که درآمد IBM از اعطای مجوز ثبت اختراع به سایر شرکت ها در بازه زمانی 1996 تا 2022 معادل 27 میلیارد دلار بوده است. بر اساس گزارش ها، تمرکز اخیر این شرکت به محاسبات ابری، تراشه های هوش مصنوعی، امنیت سایبری و محاسبات کوانتومی معطوف شده است.