سامسونگ به دنبال کاهش 13 درصدی فروش گوشی های هوشمند خود است


سامسونگ، یکی از تولیدکنندگان پیشرو گوشی های هوشمند در جهان، به دلایل متعددی از جمله مشکل در زنجیره تامین و چشم انداز خسته کننده اقتصادی در چندین کشور، نتوانسته است به اندازه ای که برنامه ریزی کرده بود، بفروشد.

غول فناوری کره جنوبی نیز با این مشکل مواجه شده است زیرا فروش جهانی گوشی های هوشمند کاهش یافته است و تقریباً همه شرکت ها را تحت تأثیر قرار داده است. طبق گزارش Gizmochina، سامسونگ قصد دارد میزان عرضه گوشی های هوشمند خود را در سال آینده کاهش دهد. گفته می شود شرکت مذکور قصد دارد در سال 2023 فروش گوشی های خود را 13 درصد کاهش دهد که به این معنی است که تقریباً 30 میلیون دستگاه کمتر به بازار عرضه خواهد کرد. دلیل این تصمیم بیشتر به دلیل کاهش تقاضا در بازار گوشی های هوشمند است و به همین دلیل این شرکت کره ای قادر به برآورده سازی پیش بینی های انجام شده در زمینه فروش نیست و بازار همچنان به کاهش تقاضا ادامه می دهد.

مقاله مرتبط:

در حالی که سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری توانسته سهم بازار خود را نسبت به سه ماهه قبل از نظر عرضه افزایش دهد، اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 8 درصدی داشته است. البته این مشکل منحصر به سامسونگ نیست و برخی از تامین کنندگان قطعات گوشی های هوشمند از جمله موراتا ژاپنی و Yengo مستقر در تایوان، Tongxin Electic و Duntai نیز وضعیت مشابهی را تجربه کرده اند.

موراتا، سازنده اجزای غیرفعال MLCC (خازن‌های سرامیکی چند لایه) که ماژول‌ها و لوازم الکترونیکی را برای آیفون‌های اپل، گوشی‌های سامسونگ و سایر شرکت‌ها فراهم می‌کند، هشدار داده است که تقاضا برای گوشی‌های هوشمند در چین هیچ نشانه‌ای از بهبود را نشان نمی‌دهد و این روند در سال آینده ادامه خواهد یافت. شاهد کاهش آن خواهیم بود.

Tongxin Electric، تامین کننده قطعات حسگر تلفن همراه، گفته است که ممکن است تولید خود را دو تا سه چهارم کاهش دهد. این شرکت تخمین می زند که در سه ماهه دوم سال آینده یا پایان سه ماهه سوم، تجارت مرتبط آن دوباره بهبود یابد.