سامسونگ برای رقابت با اپل اولین تراشه UWB را با نام Exynos Connect U100 معرفی کرد


در سال 2021، اپل با ردیاب اشیاء AirTag و قابلیت‌های یافتن دقیق خود که توسط فناوری باند فوق‌عرض (UWB) امکان‌پذیر شد، سروصدا کرد. Ultra Wideband (UWB) یک فناوری رادیویی است که می تواند از سطوح انرژی بسیار پایین برای ارتباطات پهن باند در طیف گسترده ای از امواج رادیویی استفاده کند.

UWB همه چیز را از مکان دقیق گرفته تا پرداخت های بدون تماس را امکان پذیر می کند. حال به گزارش androidpolice، سامسونگ تراشه Exynos Connect U100 را معرفی کرده است که احتمالا برای گوشی های هوشمند و نسل بعدی ردیاب های سامسونگ طراحی شده است. نام این تراشه مشابه تراشه U1 اپل است. تراشه U1 که توسط خود اپل طراحی شده است، از فناوری به نام “Ultra Wideband” برای درک فضایی استفاده می کند.

تراشه جدید سامسونگ فرکانس رادیویی، حافظه فلش، باند پایه و فناوری مدیریت انرژی را در یک تراشه واحد ترکیب می کند که برای دستگاه های جمع و جور مانند نسل بعدی Galaxy SmartTag+ عالی خواهد بود.

این تراشه دارای حالت صرفه جویی در مصرف انرژی است و مجهز به STS و موتور رمزگذاری سخت افزاری امن برای جلوگیری از هک است.

سامسونگ می گوید این تراشه برای کاربردهای اینترنت اشیا و خودرو مناسب است. همانطور که از نام آن پیداست، UWB در یک طیف فرکانس وسیع عمل می کند که انتقال سریع داده ها را با توان کم در فواصل کوتاه امکان پذیر می کند. علاوه بر این، سامسونگ گفته است که از اندازه‌گیری‌های زمان رسیدن استفاده کرده تا Exynos Connect U100 جدید را تا حد امکان دقیق کند.

به گفته سامسونگ، این تراشه برای دستگاه‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی که نیاز به ردیابی دقیق و بی‌درنگ افراد در حال حرکت دارند نیز مفید است. هنوز مشخص نیست که چه زمانی شاهد اولین دستگاه های مجهز به این تراشه خواهیم بود.