سامسونگ با قبول اشتباه بزرگ سال 2015 به سراغ ال جی رفت


گزارش ها حاکی از آن است که سامسونگ قرارداد بزرگی را با ال جی امضا کرده است تا پنل های تلویزیون OLED را از این شرکت تهیه کند. واحد تجاری ال‌جی پنل‌های ۷۷ اینچی و ۸۳ اینچی با کیفیت را در اختیار سامسونگ قرار می‌دهد. سامسونگ با این پنل ها سعی دارد همزمان با افزایش رقابت رقبای چینی در بازار تلویزیون های ال سی دی، سود خود را افزایش دهد.

این اولین باری است که سامسونگ پنل‌های OLED را مستقیماً از ال‌جی خریداری می‌کند، اما سال‌ها است که شایعاتی در این مورد می‌شنویم. روایت کرد امضای قرارداد تجاری The Verge با LG نشان دهنده اعتراف سامسونگ به شکست پس از توقف تولید تلویزیون OLED در سال 2015 است.

سامسونگ در سال 2015 اعلام کرد که پنل های OLED بزرگ بسیار گران هستند و بازار برای چنین تلویزیون های سطح بالایی آماده نیست. سامسونگ تلویزیون‌های QLED ارزان‌تری را روانه بازار کرد، اما برخلاف پیش‌بینی‌های این شرکت، تلویزیون‌های OLED توانستند بازار پریمیوم را در اختیار بگیرند.

سامسونگ سال گذشته از اولین تلویزیون QD-OLED خود برای بازگشت به بازار محصولات OLED خود رونمایی کرد. سامسونگ همچنین پنل OLED را برای اولین تلویزیون QD-OLED سونی عرضه کرد.

به گفته منابع آگاه، ال‌جی دو میلیون پنل OLED در سال 2024، سه میلیون پنل OLED در سال 2025 و پنج میلیون پنل OLED در سال 2026 به سامسونگ عرضه خواهد کرد.

ال جی در حال حاضر بیش از 50 درصد از بازار تلویزیون های OLED را در اختیار دارد و سونی و سامسونگ به ترتیب با 26 و 6 درصد سهم دوم و سوم هستند.

سامسونگ 17 سال است که بر بازار تلویزیون های جهانی تسلط داشته است، اما در سال های اخیر رقابت شرکت های چینی به شدت افزایش یافته است. چینی ها تلویزیون های ال سی دی را با قیمت های پایین تری عرضه می کنند.

امضای قرارداد تجاری با سامسونگ خبر خوبی برای ال جی است. این شرکت مدتی پیش اعلام کرد که تقاضا برای تلویزیون های هوشمند کاهش یافته و فروش پنل های تلویزیون OLED کمتر از حد انتظار بوده است.