سامسونگ با تشکیل تیمی جدید به دنبال حضور قدرتمند در بازار تراشه های موبایل است


پس از انتقادات فراوان از تراشه های سری اگزینوس، انتظار می رود سامسونگ گوشی های سری گلکسی اس 23 را تنها با تراشه اسنپدراگون در سراسر جهان عرضه کند. البته این تغییر مهم در سیاست های سامسونگ به معنای خداحافظی دائمی با تراشه های اختصاصی این شرکت نیست.

همانطور که Android Authority می نویسد، سامسونگ تیم جدیدی را با تمرکز بر تولید تراشه در قالب واحد تجاری Mobile Experience (MX) تشکیل داده است. این واحد تجاری مسئولیت کلیه عملیات مربوط به گوشی های هوشمند سامسونگ را بر عهده دارد. ظاهرا تیم جدید توسط چوی وونجون، توسط معاون اجرایی سامسونگ هدایت می شود. او در سال 2016 از کوالکام به سامسونگ پیوست.

گوشی‌های هوشمند سامسونگ سال‌هاست که از تراشه‌های Exynos اختصاصی استفاده می‌کنند Samsung System LSI تولید و استفاده می شود. این واحد تجاری در سال های اخیر تراشه های سری Exynos را برای شرکت های دیگری مانند Meizu و Vivo نیز تولید کرده است.

مقالات مرتبط:

به گفته منابع، تیم جدید در کسب و کار تجربه موبایل احتمالاً روی پردازنده‌های اختصاصی جدید برای گوشی‌های سری گلکسی کار خواهد کرد. فرضیه دیگر این است که تیم جدید مسئول بهینه سازی تراشه های فعلی سری Exynos خواهد بود. البته یکی از منابع آگاه می گوید که چنین اقدامی منطقی به نظر نمی رسد.

این اولین بار نیست که گزارشی با تمرکز بر برنامه جاه طلبانه سامسونگ برای تولید مجموعه جدیدی از تراشه ها منتشر می شود. چند ماه پیش گفته شد که سامسونگ تراشه جدیدی در دست تولید دارد که در سال 2025 به گوشی های گلکسی راه پیدا می کند.به این ترتیب کره ای ها احتمالا در سال های 2023 و 2024 از تراشه اگزینوس استفاده نخواهند کرد.