سامسونگ اولین آپدیت نرم افزاری گلکسی اس 23 را منتشر کرد


سامسونگ هفته گذشته فروش گوشی های سری گلکسی اس 23 را آغاز کرد و در حالی که مدت زیادی از عرضه پرچمداران جدید نمی گذرد، اولین آپدیت نرم افزاری در دسترس قرار گرفت. به روز رسانی مورد بحث تغییرات جزئی را به همراه دارد و بیشتر بر روی بهبود امنیت دستگاه تمرکز دارد.

طبق گزارش GSMArena، گوشی‌های گلکسی اس ۲۳، گلکسی اس ۲۳ پلاس و گلکسی اس ۲۳ اولترا به‌طور پیش‌فرض دارای وصله امنیتی اندروید ژانویه ۲۰۲۳ هستند. آپدیت جدید سامسونگ پچ امنیتی فوریه 2023 را به این گوشی ها اضافه می کند.

سامسونگ می گوید که به روز رسانی مورد بحث 48 بهبود امنیتی را با تمرکز بر اندروید 13 و هفت بهبود امنیتی متمرکز بر One UI را به همراه دارد. One UI نسخه اصلاح شده اندروید است که برای گوشی های سامسونگ توسعه یافته است.

اولین آپدیت گلکسی اس 23 در اروپا در دسترس کاربران قرار گرفت، اما به زودی در سایر مناطق جهان نیز در دسترس خواهد بود. این آپدیت بسته به مدل گوشی حجمی در حدود 500 تا 600 مگابایت دارد.

سامسونگ سال گذشته سیاست به روز رسانی گوشی خود را تغییر داد. با توجه به این تغییرات، گوشی های پرچمدار سامسونگ تا چهار سال آخرین نسخه اندروید و تا پنج سال آخرین پیشرفت های امنیتی را دریافت خواهند کرد. بدین ترتیب گلکسی اس 23 قرار است تا سال 2028 که زمان عرضه اندروید 17 است، آخرین نسخه سیستم عامل موبایل گوگل را دریافت کند.