سامسونگ امسال پنل‌های OLED را از BOE چین نمی‌خرد


سامسونگ چندین سال است که پنل های OLED و LCD را از BOE چین خریداری کرده است. این پنل ها در گوشی های هوشمند و تلویزیون استفاده می شوند. اما ظاهرا این غول کره ای سال آینده پنل های نمایشگر را از BOE خریداری نخواهد کرد.

طبق فهرستی که TheElec به دست آورده است، سامسونگ BOE را از لیست تامین کنندگان رسمی خود حذف کرده است. یعنی این شرکت هیچ محصولی از شرکت چینی خریداری نخواهد کرد. این به دلیل مشکلات اخیر در پرداخت حق امتیاز از BOE است. طبق گزارش ها، غول کره ای از BOE خواسته است که برای استفاده از نام سامسونگ در بازاریابی خود حق امتیاز بپردازد. اما BOE قبول نکرده است. از آن زمان، سامسونگ خرید پنل های نمایشگر خود را از BOE کاهش داده است.

اکنون، آخرین لیست تامین کنندگان سامسونگ نشان می دهد که BOE بخشی از برنامه این شرکت نیست. پنل های OLED شرکت چینی BOE معمولا در گوشی های هوشمند مقرون به صرفه و میان رده سامسونگ و پنل های LCD در تلویزیون های مقرون به صرفه این شرکت استفاده می شود. اکنون، این شرکت سفارشات خرید پنل های نمایشگر از CSOT و LG Display را افزایش داده است.

مقاله مرتبط:

شرکت های مختلف از جمله اپل و سامسونگ به دلیل تنش های ژئوپلیتیکی (قدرت سیاسی مرتبط با فضای جغرافیایی) در سراسر چین، آنها اتکای خود را به شرکت های چینی کاهش داده اند. گزارش های اخیر نشان می دهد که اپل خرید تراشه های حافظه NAND از YMTC چین را متوقف کرده است. در عوض، این شرکت تراشه های حافظه NAND را از سامسونگ و SK Hynix خریداری خواهد کرد.