سامسونگ از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی گلکسی اس 23 اولترا رونمایی کرد


چند هفته قبل از رویداد Galaxy Unpacked، سامسونگ از یک سنسور تصویر 200 مگاپیکسلی جدید رونمایی کرد که در گوشی های پرچمدار استفاده خواهد شد. در حالی که سامسونگ جزئیاتی در مورد اینکه کدام گوشی‌ها دارای سنسور 200 مگاپیکسلی خواهند بود، ارائه نکرد، شایعات حاکی از آن است که به احتمال زیاد در گلکسی اس 23 اولترا از آن استفاده خواهد شد.

به گفته توسعه دهندگان xda، از نظر جزئیات فنی، Samsung ISOCELL HP2 دارای فرمت اپتیکال 1.1.3 اینچی است که 200 میلیون پیکسل 0.6 میکرومتری را در خود جای داده است. اگرچه سنسور عملکرد خوبی دارد. اما کاملا جمع و جور است و برآمدگی های بزرگ دوربین را که در گذشته داشتیم کاهش می دهد.

این سنسور می‌تواند از binning پیکسل برای ایجاد تصاویر عالی 50 مگاپیکسلی و 12.5 مگاپیکسلی استفاده کند، در حالی که می‌تواند ویدیوهای 8K با سرعت 30 فریم بر ثانیه ضبط کند، بهتر از Galaxy S22 Ultra سال گذشته که می‌توانست ویدیوی 8K با سرعت 24 فریم بر ثانیه ضبط کند.

در حالی که ضبط ویدیوی 8K چشمگیر به نظر می رسد. اما کیفیت آن معمولا در موارد استفاده در دنیای واقعی پایین است. سنسور 200 مگاپیکسلی با فعال کردن HDR می‌تواند ویدیوهای 4K با سرعت 60 فریم بر ثانیه ضبط کند.

سامسونگ در مورد نحوه عملکرد این ویژگی می گوید:

اگرچه سنسور فوق می تواند در محیط های روشن به خوبی کار کند، سامسونگ آن را طوری تنظیم کرده است که در سناریوهای کم نور نیز به خوبی کار کند. سناریویی که معمولا گوشی های هوشمند با مشکل مواجه می شوند. این سنسور علاوه بر کیفیت تصویر بهتر، به لطف فناوری Super QPD قادر به فوکوس خودکار در سناریوهای کم نور است.

سامسونگ در مورد فناوری Super QPD می گوید:

سامسونگ هیچ تصویر یا ویدیویی را در رسانه ها منتشر نکرده است. بنابراین دیدن عملکرد این سنسور هیجان انگیز خواهد بود و امیدواریم آن را در Galaxy S23 Ultra مشاهده کنیم. خوشبختانه، لازم نیست مدت زیادی منتظر بمانیم تا متوجه شویم. زیرا قرار است این رویداد در تاریخ 12 بهمن ماه (12 بهمن 1401) برگزار شود و این شرکت از گوشی های پرچمدار سری گلکسی اس 23 خود رونمایی خواهد کرد.