سامسونگ احتمالا پروژه دستیار صوتی بیکسبی را لغو خواهد کرد


گزارش وب سایت Android Police به نشانه هایی از لغو پروژه دستیار صوتی سامسونگ یعنی Bixby اشاره می کند. این دستیار دیجیتال کندتر از گوگل اسیستنت، آمازون الکسا و سیری اپل است و در بسیاری از موارد اطلاعات صحیحی را ارائه نمی دهد. سرویس دستیار صوتی سامسونگ ابتدا با پروژه S-Voice و همزمان با معرفی گوشی هوشمند گلکسی اس 3 آغاز به کار کرد. این شرکت سپس با معرفی سری گلکسی اس 8 در سال 2017 از دستیار هوشمند جدید خود به نام بیکسبی رونمایی کرد.در گذشته غول فناوری کره جنوبی حتی برای دسترسی سریعتر به دستیار دیجیتال دکمه اختصاصی روی برخی از گوشی های خود نصب کرده بود.

سامسونگ دکمه اختصاصی بیکسبی را از سری گلکسی اس 20 حذف کرد و این گوشی ها تنها با دکمه های تنظیم صدا و دکمه پاور عرضه شدند. با این حال، کاربران می توانند با فشار طولانی دکمه پاور به دستیار صوتی این شرکت دسترسی داشته باشند. شرکت کره ای با انتشار آپدیت One UI 5 مبتنی بر اندروید 13، ماژولی به نام RegiStar را در مجموعه Good Lock معرفی کرد. این ماژول به کاربران اجازه می‌دهد دکمه پاور را شخصی‌سازی کنند و می‌توانند عملکردهای مختلفی مانند راه‌اندازی دستیار گوگل را با آن تنظیم کنند. البته ماژول مذکور از دستیار صوتی بیکسبی پشتیبانی نمی کند.

سامسونگ با معرفی سری گلکسی اس 10 قابلیتی به نام Bixby Routines را معرفی کرد، اما برای استفاده از این برنامه باید دستیار صوتی فوق را باز کنید، در غیر این صورت امکان دسترسی به آن وجود نخواهد داشت. در One UI 5 این شرکت نام برنامه را به Modes and Routines تغییر داد و برای استفاده از آن دیگر نیازی به فعال سازی Bixby نیست.