سامسونگ احتمالا در سال 2024 با مدل گلکسی اس پلاس خداحافظی خواهد کرد


طی چند سال گذشته، از زمان معرفی گلکسی اس 20 در سال 2020، سامسونگ گوشی های پرچمدار خود را در سه مدل عرضه کرده است که شامل نسخه های استاندارد، پلاس و اولترا می شود.

طبق گزارش های اخیر، سامسونگ احتمالا گلکسی اس 24 پلاس را تولید نخواهد کرد و این بدان معناست که پرچمداران 2024 این شرکت تنها در مدل های استاندارد و اولترا عرضه خواهند شد.

به گفته AndroidAuthority، پروژه های DM1 و DM3 سامسونگ اکنون در حال توسعه هستند. این دو نسخه به ترتیب به مدل استاندارد و اولترا سری گلکسی اس 24 اشاره دارند. به گفته منابع خبری، در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر فعال بودن پروژه DM2 یا Galaxy S24 Plus وجود ندارد.

به نظر می رسد دلیل تصمیم سامسونگ برای کنار گذاشتن S24+، فروش ضعیف گلکسی S22+ باشد. با اشاره به آمار Gfk گفته می شود که گلکسی اس 22 پلاس تنها 17 درصد از محموله های سری اس 22 را به خود اختصاص داده است و سهم مدل های استاندارد و پایه این گوشی ها به ترتیب 38 و 45 درصد بوده است.

گلکسی اس 24 پلاس احتمالا تنها مدلی نیست که سامسونگ تصمیم به توقف آن گرفته است. این احتمال وجود دارد که این شرکت برخی از مدل های گلکسی A را تولید نکند. از سوی دیگر، انتظار می رود این غول فناوری کره جنوبی در سال 2024 سری گلکسی FE را احیا کند تا همچنان در بازار محصولات مقرون به صرفه تر، حضور پررنگی داشته باشد.