سامسونگ احتمالاً گلکسی اس را با دو چیپست مختلف از سال 2025 مجدداً عرضه خواهد کرد


ظاهرا همکاری تجاری بین کوالکام و سامسونگ در حال گسترش است. به گفته یک منبع آگاه، کوالکام در حال کار بر روی یک پردازنده سفارشی جدید است که مختص سری گوشی های گلکسی خواهد بود. در حال حاضر، گلکسی اس 23 از نسخه سفارشی اسنپدراگون 8 نسل 2 با سرعت ساعت بالاتر نسبت به نسخه معمولی استفاده می کند.

به گفته Wccftech، کوالکام برنامه های جدی تری برای پردازنده مذکور دارد و برای افزایش سرعت کلاک کافی نیست. یک پردازنده جدید در سال 2025 وارد بازار خواهد شد (احتمالاً اسنپدراگون 8 نسل 5). ظاهرا سامسونگ در سال 2025 علاوه بر این پردازنده، از مدل جدیدی از پردازنده انحصاری اگزینوس نیز استفاده خواهد کرد.

سامسونگ به طور موقت با پردازنده های اگزینوس در سری گلکسی اس 23 خداحافظی کرد. شایعات حاکی از آن است که این شرکت تیم جدیدی را برای احیای اگزینوس در سال 2025 تشکیل داده است. با این حال، به نظر می رسد سامسونگ بار دیگر در سال 2025 به سیاست قبلی خود باز خواهد گشت: عرضه گوشی های سری گلکسی اس با تراشه های مختلف در بازارهای مختلف.

به احتمال زیاد هر دو پردازنده فوق با لیتوگرافی 3 نانومتری 3GAP سامسونگ تولید خواهند شد. 3GAP که دومین نسخه از لیتوگرافی سه نانومتری سامسونگ است، در سال 2024 وارد تولید انبوه خواهد شد.