ساعت: مقایسه دوام قاب یاقوت کبود اپل واچ اولترا در مقابل ساعت گلکسی واچ 5 پرو و ​​ساعت گارمین


نمایشگر اپل واچ اولترا از پوشش یاقوت کبود استفاده می کند. از آنجایی که این ماده یکی از سخت ترین مواد معدنی شناخته شده روی زمین به حساب می آید، خراشیدن آن بسیار دشوار است و این خاصیت آن را به گزینه ای مطلوب برای ساعت های هوشمند تبدیل می کند.

کانال یوتیوب JerryRigEverything کریستال یاقوت کبود اپل واچ اولترا را آزمایش کرد تا کیفیت و دوام آن را با سایر ساعت‌های هوشمند با روکش یاقوت کبود مانند Galaxy Watch 5 Pro و Garmin Fenix ​​7 مقایسه کند.

آیا اپل واچ اولترا صفحه نمایش یاقوت کبود خالص دارد؟

یاقوت کبود ماده ای با درجه سختی نزدیک به الماس است. زک او با استفاده از ابزار مقیاس دیجیتالی که سختی این ماده معدنی را در مقیاس یک تا 10 اندازه گیری می کند، پوشش یاقوت کبود را در ساعت های هوشمند Apple Watch Ultra، Galaxy Watch 5 Pro و Garmin Fenix ​​7 مورد بررسی قرار داد. آزمایشات JerryRigEverything نشان داد که صفحه نمایش این ساعت ها می تواند توسط اجسامی با سختی 8 یا 9 خراشیده شود. در حالی که اکثر گوشی های هوشمند با ابزاری با سختی 6 خراشیده می شوند.

اپل مدعی است که از زمان معرفی آیفون 5 از یاقوت کبود در محصولات خود استفاده کرده است و در واقع به گفته این شرکت، آیفون 5 اولین محصولی بوده که پوشش لنز دوربین آن از یاقوت کبود ساخته شده است. با این حال، غول فناوری مستقر در کوپرتینو در واقع از یک ماده کامپوزیت یاقوت کبود استفاده می کند که به سختی یاقوت کبود خالص نیست.


آزمایش‌های JerryRigEverything نشان می‌دهد که نمایشگر Apple Watch Ultra واقعاً با یاقوت کبود واقعی پوشیده شده است، اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشت. در این آزمایشات، کریستال یاقوت کبود در ساعت هوشمند پرچمدار اپل نیز دارای خراش های جزئی در سطوح 6 و 7 بود، در حالی که آسیب واقعی از سطح 8 شروع شد.

مقاومت صفحه نمایش اپل واچ اولترا در برابر رقبا

مقاله مرتبط:

تست‌های JerryRigEverything روی Galaxy Watch 5 Pro نتایج مشابهی داشتند. البته میزان ساییدگی سطوح 6 و 7 بر روی نمایشگر ساعت پرچمدار کره ای به دلیل ناخالصی در مواد به کار رفته بیشتر از ساعت اپل بود. به نظر می رسد Garmin Fenix ​​7 خالص ترین پوشش یاقوت کبود را در بین این سه دستگاه دارد. زیرا پوشیدن آن در سطوح 6 و 7 سخت بود.

در پایان باید اشاره کنیم که نه اپل، نه سامسونگ و نه گارمین در مورد پوشش استفاده شده در ساعت های هوشمند پرچمدار خود دروغ نمی گویند. البته به نظر می رسد که صفحه نمایش اپل واچ اولترا کمی بیشتر از دو ساعت دیگر در معرض خط و خش است.

تست های دیگر نشان می دهد که بدنه تیتانیومی با طراحی ناهموار، اپل واچ اولترا را در برابر ضربه های قوی مقاوم تر کرده است.