سازمان رگولاتوری و چند شرکت فناوری ایرانی در لیست تحریم اتحادیه اروپا قرار دارند


اتحادیه اروپا در بیانیه ای با ارائه جزئیات بسته تحریمی علیه ایران اعلام کرد که 18 فرد و 19 نهاد را در فهرست تحریم های خود قرار داده است. از وزیر و نمایندگان مجلس گرفته تا استاندار و مدیران صداوسیما در این لیست تحریم هستند. با این تحریم های جدید، مجموع تحریم های کشورمان در اتحادیه اروپا به 173 فرد و 31 موسسه رسید.

علاوه بر این، تعدادی از شرکت های فناوری در این لیست وجود دارند. مهم ترین سازمانی که در فهرست تحریم های جدید اتحادیه اروپا قرار دارد، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی است. در کنار این سازمان تعدادی از شرکت های ایرانی فعال در حوزه فناوری نیز حضور دارند.

آکادمی راوین، شرکت سامان گستر سحاب پرداز، شرکت ایمن صنعت زمان فرا، شرکت تجارت رادیس ورا شرکت های فعال در حوزه فناوری هستند که در لیست تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفته اند. این شرکت ها قبلا توسط ایالات متحده تحریم شده بودند. عباس آذرپندار، رئیس رادیس وریا تجارت نیز از جمله افرادی است که از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده است. مسلم معین مسئول ستاد فضای مجازی بسیج از دیگر چهره های فعال در حوزه فناوری است که مورد تحریم اروپا قرار گرفته است.

مهمترین چهره های سیاسی و امنیتی که اتحادیه اروپا در لیست تحریم های خود قرار داده است عبارتند از سیدحمید سجادی (وزیر ورزش و جوانان)، سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی (دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر) حسن عسگری (استاندار سنندج)، اسماعیل زارعی کوشا (استان کردستان)، محمد کرمی (استان سیستان و بلوچستان)، محمد اسماعیل کوثری (نماینده مجلس)، سید مصطفی آقامیر سلیم (نماینده مجلس)، محمدتقی نقدعلی (نماینده مجلس)، موسی غضنفرآبادی (رئیس کمیسیون قضایی مجلس)، احمد نوروزی (معاون امور برون مرزی سازمان صدا و سیما و مدیر شبکه پرس تی وی)، احمد خادم (رییس قرارگاه کربلای معلی) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) و…

به این ترتیب اتحادیه اروپا دارایی های افراد و نهادهای تحریم شده را مسدود می کند و شرکت ها و شهروندان اتحادیه از معامله مالی با آنها منع می شوند. علاوه بر این، اشخاص حقیقی تحریم شده حق سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نخواهند داشت و ورود آنها به این کشورها ممنوع است.