زارع پور: عدم دسترسی به تلفن ثابت غیر قابل توجیه است


عیسی زارع پور در کانال شخصی خود درباره قطع شدن تلفن ثابت در برخی نقاط شهرستان زابل نوشت: از آنجایی که در شرایط فعلی عدم دسترسی به تلفن ثابت غیرقابل توجیه است، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نماینده وزیر در هیات مدیره به شرکت مخابرات دستور داده شده است به آنها گفتم با فوریت موضوع را پیگیری و مشکلات این شهر را حل کنند.» به گفته وی، چند سالی است که تلفن ثابت در برخی نقاط زابل قطع شده است.

به گزارش مهر، زارع پور وعده داد تا پایان هفته دولت سال آینده دیگر روستای بی ارتباط در این منطقه وجود نخواهد داشت. به گفته وی، اکنون 98 درصد روستاهای بالای 20 خانوار زابل تحت پوشش شبکه ارتباطی پایدار و باکیفیت قرار دارند.

وی همچنین اعلام کرد که از 131 روستای بالای 20 خانوار متاهل، 130 روستا به شبکه متصل هستند که برخی از آنها از کیفیت راضی نیستند و قرار است تیمی برای بررسی به این شهرستان اعزام شود.

همچنین 81 درصد روستاهای بالای 20 خانوار بروجرد به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا شهریور ماه سال آینده تمامی آنها به این شبکه متصل خواهند شد. پس از تکمیل طرح توسعه ارتباطات روستایی، در مرحله بعدی ارتقای کیفیت ارتباطات در دستور کار قرار گرفته است.