رکورد تعداد خریداران جدید اپل واچ شکسته شد


اپل آخرین گزارش مالی خود را صبح امروز منتشر کرد که مربوط به سه ماهه اول سال مالی 2023 (سه ماهه چهارم 2022 پس از میلاد) است. علیرغم کاهش پنج درصدی درآمد نسبت به سه ماهه اول مالی 2022، تعداد خریداران اپل واچ برای اولین بار رکورد شکست.

تیم کوکمدیرعامل اپل در کنفرانس مالی این شرکت گفت که تقریباً دو سوم مشتریانی که فصل گذشته اپل واچ را خریداری کردند، خریداران جدید بودند. اپل سال گذشته یک عضو کاملا جدید به نام Apple Watch Ultra را به ساعت های هوشمند خود اضافه کرد و علاوه بر این مدل، یک ساعت اقتصادی و یک ساعت رده بالا نیز در اختیار مشتریان قرار داد.

به گزارش 9to5Mac، علیرغم افزایش محبوبیت اپل واچ، درآمد واحدهای پوشیدنی، لوازم خانگی هوشمند و لوازم جانبی نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد کاهش یافت. اپل می گوید کاهش درآمد نتیجه افزایش مشکلات اقتصادی در سراسر جهان است.

مدیر عامل اپل می گوید که این شرکت اکنون بیش از دو میلیارد دستگاه فعال دارد. در سه ماهه چهارم سال گذشته، درآمد واحد خدمات نرم افزاری اپل رکورد شکست. در سه ماهه ای که با مشکلات زنجیره تامین مواجه بود، اپل ۱۱۷.۱۵ میلیارد دلار درآمد و ۲۹.۹۹ میلیارد دلار سود داشت.