روش های کسب درآمد از هوش مصنوعی


استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حال حاضر در صنایع مختلفی مانند فناوری اطلاعات (IT)، فناوری مالی (فین تک)، فناوری مراقبت های بهداشتی (HealthTech)، فناوری آموزشی (EdTech) و سایر زمینه ها به وضوح دیده می شود. شرکت‌های مختلف در سراسر جهان بر مزایای هوش مصنوعی تمرکز کرده‌اند و برای تسریع استفاده از این فناوری در محصولات و خدمات خود از مراحل آزمایشی فراتر رفته‌اند.

SEMrush پیش بینی کرده است که بازار جهانی هوش مصنوعی تا سال 2025 به 190.61 میلیارد دلار خواهد رسید. این به نوبه خود تقاضا برای مجموعه مهارت های مرتبط با یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را افزایش می دهد. باید گفت که هیچ زمانی بهتر از زمان حال برای شروع کسب درآمد از این فناوری وجود نداشته است. به این ترتیب می توانید با شرکت های سراسر جهان در زمینه ابتکارات فناوری جالب همکاری کنید و گزینه های شغلی شما می تواند افق های جدیدی را در مسیر شغلی شما ایجاد کند.

هوش مصنوعی

کسب دانش اولیه در مورد فناوری هوش مصنوعی و زبان های برنامه نویسی مرتبط با آن می تواند زمینه ساز حضور شما در عرصه یادگیری ماشینی باشد. برای شروع این مسیر باید یکی از زبان های برنامه نویسی مربوطه را انتخاب کنید و با فریمورک های مختلف کار کنید تا بتوانید برای حل مشکلات کد بنویسید. توجه داشته باشید که هوش مصنوعی در این زمینه به عنوان رکن اصلی کار و یادگیری ماشینی جزء برنامه های شما محسوب می شود.

علاوه بر کسب دانش فنی، دسترسی و ارتباط با افرادی که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کنند بسیار ضروری است. مهارت های یادگیری ماشینی خود را با تلاش مداوم بهبود بخشید. سرمایه گذاری در بازاریابی آنلاین، ایجاد یک وب سایت تجارت الکترونیک رایگان و ثبت نام در پلتفرم های فریلنسینگ مانند Fiverr یا Upwork را در نظر بگیرید تا تلاش های برندسازی شخصی خود را از طریق رسانه های اجتماعی تسریع کنید.

هم اکنون می توانید از روش های ارائه شده در ادامه مقاله برای کسب درآمد از حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استفاده کنید.


روش های کسب درآمد از هوش مصنوعی

در اینجا برخی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید واقعاً از توانایی‌های هوش مصنوعی خود کسب درآمد کنید، آورده شده است.

1. توسعه یک برنامه هوش مصنوعی ساده

توسعه برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی

با ساختن یک برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی برای نظارت بر رسانه های اجتماعی، ربات های چت، برنامه های اینترنت اشیا و موارد دیگر درآمد کسب کنید. در واقع، شما می توانید برنامه خود را برای پول منتشر کنید. جایی که کاربران برای دسترسی به برخی محتواها یا ویژگی های انحصاری به شما پول می دهند. مجموع فروش اپلیکیشن های اندروید و iOS در سال 2021 به 133 میلیارد دلار رسید و تخمین های مختلف نشان می دهد که اپلیکیشن های اشتراکی درآمد بیشتری نسبت به سایر اپلیکیشن های غیر رایگان دارند.

برنامه های پولی مبتنی بر هوش مصنوعی را در چندین پلتفرم مانند دسکتاپ، تلفن هوشمند، تبلت و غیره منتشر کنید تا به جامعه مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید. اپلیکیشنی بسازید که بتواند تغییرات مثبتی در زندگی کاربران ایجاد کند. برای کاهش هزینه ها و وابستگی به منابع، می توانید پلتفرم های توسعه برنامه های متن باز مانند Flutter را انتخاب کنید. علاوه بر این، می توانید از Flippa برای فروش اپلیکیشن خود و شروع به کسب درآمد سریع استفاده کنید.

سعی کنید یک بازار خاص ایجاد کنید و از دانش داده های مخاطبان برای تولید برنامه های پولساز در بخش های مختلف استفاده کنید.

2. ایجاد محتوای آموزشی در زمینه یادگیری ماشینی

تولید محتوای آموزشی هوش مصنوعی

یادگیری ماشینی یکی از زمینه های مطالعاتی نسبتاً جدید است که تعداد متخصصان در آن بسیار اندک است. شکاف زیادی بین تقاضا و عرضه متخصصان هوش مصنوعی وجود دارد، بنابراین اگر دانش کافی دارید، می توانید با آموزش به دانشجویان و افراد علاقه مند درآمد کسب کنید.

برای ایجاد و فروش دوره های خود از پلتفرم های یادگیری آنلاین مانند Coursera و Udemy استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید کانال یوتیوب خود را راه‌اندازی کنید و دوره‌ای در زمینه هوش مصنوعی و تکنیک‌های یادگیری ماشینی برای آموزش عموم ارائه دهید. همچنین می توانید وبینارهایی برگزار کنید و دانش عملی خود را در این زمینه در ازای دریافت پول به علاقه مندان عرضه کنید.

3. مشاغل آزاد در یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

فریلنسینگ

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از دانش خود در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، انجام پروژه ها از طریق فریلنسینگ است. شرکت های زیادی هستند که به دنبال استخدام افراد متخصص در این زمینه هستند که دستمزد آنها با توجه به ساعات کار، کیفیت، تجربه و تخصص پرداخت می شود.

گرفتن قرارداد فریلنسری از تاپتال مستلزم گذراندن مراحل آزمایشی است، اما پس از انجام کار، اگر شرکتی معتبر بخواهد از تخصص شما استفاده کند، مطمئناً قراردادی با درآمد بالا دریافت خواهید کرد.

مزیت فریلنسری این است که شما سیستم های هوش مصنوعی را پشتیبانی و بهبود می بخشید که در برخی موارد نیازی به برنامه نویسی ندارند.

4. استفاده از عملکردهای رسانه های اجتماعی هوش مصنوعی برای افزایش فروش

عملکرد هوش مصنوعی در رسانه های اجتماعی

بسیاری از کسب و کارها از رسانه های اجتماعی برای درک بهتر نیازهای مشتریان خود و شناخت بهتر آنها و همچنین رشد استفاده می کنند. حتی پلتفرم های رسانه های اجتماعی از یادگیری ماشینی برای بهبود تجربه کاربری خود استفاده می کنند.

یکی از مزایای بی‌شمار هوش مصنوعی در شبکه‌های اجتماعی، ارائه یک فید خبری سفارشی است که مطابق با سلیقه کاربران طراحی شده است. بنابراین پلتفرم ها تبلیغاتی را نشان می دهند که شانس بیشتری برای جلب توجه کاربران دارند. یادگیری ماشینی می تواند رفتار کاربر را تحلیل کند و بهترین اقدام را با در نظر گرفتن علایق، شغل و ماهیت کاربر تعیین کند.

Pinterest همچنین از بینایی کامپیوتری برای تشخیص اشیاء در عکس ها استفاده می کند و بر اساس آن توصیه هایی را به کاربران ارائه می دهد. این برنامه یادگیری ماشینی داده‌های مفیدی را از ویدیوها و عکس‌ها جمع‌آوری می‌کند، پین‌ها را در عکس‌ها شناسایی می‌کند و توصیه‌هایی برای پین‌های متناسب با یک کاربر خاص ارائه می‌کند.

5. تولید داده انبوه هوش مصنوعی

داده کاوی با هوش مصنوعی

یکی دیگر از راه های عالی برای کسب درآمد با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، ارائه داده های مبتنی بر این فناوری ها است. کسب‌وکارها برای تصمیم‌گیری به داده‌ها نیاز دارند و از آنجایی که یادگیری ماشینی می‌تواند حجم عظیمی از اطلاعات را به راحتی تولید کند، می‌توان از این مزیت برای استخراج داده و فروش آن استفاده کرد.

هوش مصنوعی مانند مغز انسان عمل می کند. این فناوری می تواند عناصر صوتی و تصویری را درک کند و با یادگیری جدید سازگار شود. سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی از یادگیری مقایسه ای و داده های پویا مانند متن، صدا و ویدئو پشتیبانی می کند.

دسترسی به چنین داده هایی هزینه زیادی دارد، اما می توانید با فروش آن به بنیادهای تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان درآمد کسب کنید. ممکن است لازم باشد از خدمات آژانس های نظارتی برای اطمینان از حریم خصوصی، امنیت، مسئولیت پذیری، دقت و قابلیت اطمینان هنگام فروش داده ها برای پول استفاده کنید.

6. تحلیل برنامه ریزی و پیش بینی مالی

هوش مصنوعی در بازار مالی

تخصص و دانش شما در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می تواند به افزایش شانس شما برای سود از طریق بازارهای مالی کمک کند. در واقع، یادگیری ماشینی می تواند برای پیش بینی زمان خرید یا فروش یک سهام خاص یا حتی پیش بینی نتیجه یک مسابقه ورزشی استفاده شود.

اگر سابقه ای از پیش بینی های قابل اعتماد با درصد کمی از خطا دارید، ممکن است بتوانید برای ارائه خدمات خود به سرمایه گذاران آنلاین و سرمایه گذاران بازار سهام، پول دریافت کنید.

قبل از سرمایه گذاری واقعی، سعی کنید ابتدا دانش خود را در زمینه هوش مصنوعی آزمایش کنید. شما می توانید داده ها را با استفاده از Python API بازیابی کنید. برای مثال، می‌توانید از داده‌های گذشته برای پیش‌بینی بازار سهام استفاده کنید و سپس از پرس‌و‌جوها برای پیش‌بینی قراردادهای خرید و فروش استفاده کنید.

نتیجه

کسب دانش در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بسیار آسان است زیرا دوره های آنلاین بسیار زیادی از متخصصان در این زمینه ها وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. تکمیل این آموزش ها به شما کمک می کند تا دانش خود را افزایش دهید و شما را برای ورود به صنعت هوش مصنوعی آماده کنید.


پرسش و پاسخ متداول

میزان درآمد حاصل از ارائه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی چقدر است؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی از جمله سطح تجربه، صنعتی که در آن کار می کنید و نقش شغلی خاص شما بستگی دارد. افراد حرفه ای در این زمینه می توانند انتظار دستمزد متوسط ​​80000 دلار در سال را داشته باشند که در مقایسه با مشاغل دیگر رقم بسیار چشمگیری است.

بیشترین تقاضا در حوزه هوش مصنوعی کدام بخش است؟

در حال حاضر، تحلیلگر داده یکی از محبوب ترین مشاغل هوش مصنوعی است. از زمان معرفی هوش مصنوعی، تغییری در نقش تحلیلگران داده ایجاد شده است زیرا آنها دیگر نیازی به انجام کارهای پیش پا افتاده مانند پردازش یا تجزیه و تحلیل داده ها برای به دست آوردن بینش ارزشمند ندارند.