روش صحیح پیاده روی برای کاهش وزن


مقدمه: پیاده روی برای کاهش وزن حیاتی است زیرا به سوزاندن کالری کمک می کند. پیاده روی سریع به مدت 30 دقیقه در روز به شما کمک می کند 150 کالری بیشتر در روز بسوزانید. اما آیا فقط زمان و سرعت پیاده روی مهم است؟ در این مقاله ابتدا به رابطه پیاده روی و کاهش وزن می پردازیم سپس روش صحیح پیاده روی برای کاهش وزن را بررسی می کنیم.

روش صحیح راه رفتن

تاثیر پیاده روی در کاهش وزن

شاید پیاده روی سخت ترین فعالیت بدنی برای کاهش وزن نباشد، اما تاثیر بسزایی در آن دارد کاهش چربی و تناسب اندام اما نکته مهم پیاده روی منظم و ضربان قلب منظم را حفظ کنید برای سوزاندن چربی. تعادل در همه چیز مهم است و پیاده روی با هدف کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. پیاده روی سنگین، نادرست و طولانی احتمال آسیب، درد و خستگی را افزایش می دهد.

در صورت پیاده روی منظم با مصرف داروی کاهش وزن برای یکپارچه شدن، نه تنها تاثیر آن در لاغری دو برابر می شود، بلکه از احتمال بیماری های قلبی عروقی نیز جلوگیری می کند.

اگر به تازگی راه رفتن را شروع کرده اید، بهتر است یک پیاده روی کوتاه با شدت کم داشته باشید و به تدریج شدت و زمان را افزایش دهید. تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی نه تنها برای کاهش وزن، بلکه برای حفظ وزن پس از کاهش وزن نیز موثر است. پیاده روی یک فعالیت بدنی است که همه می توانند بدون محدودیت زمانی و نیاز به امکانات اضافی انجام دهند.

نکات مهم هنگام پیاده روی

در سال های اخیر، پیاده روی به یک فعالیت ارزان و در دسترس برای کاهش وزن تبدیل شده است. در این قسمت نکات مهمی برای استفاده حداکثری از این ورزش آورده شده است.

انتخاب کفش مناسب

ابتدایی ترین وسایل هنگام راه رفتن کفش هایی با کفی انعطاف پذیر و پاشنه مناسب است. کفش خوب خطر صدمات ناگهانی را به حداقل می رساند.

لباس مناسب بپوشید

مانند کفش خوب، لباس مناسب برای پیاده روی ضروری است. از روش لایه بندی پانسمان استفاده کنید. در نهایت، در پیاده روی، تصمیم بگیرید که بسته به آب و هوا، لایه ها را اضافه یا کم کنید. همچنین لباس های رنگ روشن باعث افزایش دید شما و اطرافیان و افزایش ایمنی به خصوص در شب می شود.

پیاده روی برای کاهش وزن

شرایط فیزیکی را حفظ کنید

وضعیت بدنی صحیح برای بهبود قدرت و قدرت عضلانی مهم است. طوری راه بروید که انگار کسی شما را با دست روی کمرتان به جلو هدایت می کند.

یک میان وعده بخور

خوردن یک میان وعده سبک و کم حجم یک ساعت قبل از شروع فعالیت در حین پیاده روی به قصد کاهش وزن توصیه می شود. به خصوص اگر قرار باشد حداقل یک ساعت پیاده روی کنید.

توجه داشته باشید که حذف یک وعده غذایی قبل از پیاده روی شدید اکیدا ممنوع است زیرا قند خون را کاهش می دهد و بدن از ماهیچه ها برای انرژی استفاده می کند که باعث سوزاندن عضلات می شود. یک موز متوسط، یک تکه نان سبوس دار با دو قاشق کره بادام زمینی یا یک کاسه کوچک جوانه برای این منظور مفید است.

اگر زمان کافی برای تهیه این میان وعده ندارید، می توانید یک شیک پروتئینی درست کنید پروتئین آب پنیر تلاش كردن. مطالعات اخیر نشان می دهد که بدن برای متابولیسم پروتئین به انرژی بیشتری نیاز دارد، بنابراین روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

انتخاب مسیر

حتما مسیر امنی را برای پیاده روی انتخاب کنید. مسیر انتخاب شده باید عاری از حوادث رانندگی و خطرات زیست محیطی باشد. به آب و هوا نیز توجه کنید. مسیری را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد شدت پیاده روی را تغییر دهید. مسیر پیاده روی می تواند متنوع باشد. پیاده رو، پیست، مرکز خرید، خانه، تردمیل و پارک از این قبیل است.

پیاده روی صحیح برای کاهش وزن

روش صحیح پیاده روی برای کاهش وزن

راه رفتن صحیح و اصولی یکی از ارکان مهم حفظ تناسب اندام و لاغری است. اما این اصول چیست؟

تغییر سرعت راه رفتن

محققان دریافتند که تغییر سرعت راه رفتن در حین ورزش به شما اجازه می دهد 20 درصد کالری بیشتری نسبت به سرعت ثابت بسوزانید. این نه تنها به سوزاندن کالری کمک می کند، بلکه برای سلامت قلب نیز مفید است. هر 5 دقیقه یکبار 30 ثانیه از سرعت فعلی تجاوز کنید و به حالت اولیه برگردید.

راه رفتن در سربالایی

پیاده روی در سربالایی به افزایش متابولیسم و ​​سوزاندن کالری بیشتر کمک می کند. این تکنیک همچنین به تقویت عضلات پایین تنه کمک می کند. اگر در مسیرتان یک صعود از سربالایی ندارید، شاید تمرین روی تردمیل از پله یا شیب‌دار ایده‌آل باشد. فقط هنگام راه رفتن در شیب مراقب باشید. کمی به جلو خم شوید، قدم های کوتاه بردارید و هنگام بالا رفتن از مسیرهای مرتفع کمتر از حد معمول زانوهای خود را خم کنید.

محصول پیشنهادی:
می توانید انواع قرص های چربی سوز و مکمل های کاهش اشتها را دریافت کنید داروخانه آنلاین به راحتی خرید کنید.

روی فرم استاندارد تمرکز کنید

وضعیت بدنی صحیح از آسیب های رایج جلوگیری می کند. همچنین در افزایش کالری سوزی و بهبود تمرینات نقش دارد. در حین راه رفتن باید روی کشش ستون فقرات و شل نگه داشتن کمر و حرکت نکردن شانه ها تمرکز کنید. نگاه خود را صاف تنظیم کنید تا فشاری به سر و گردن شما وارد نشود.

مراقب قرار دادن پاهای خود روی زمین باشید. ابتدا پاشنه پا روی زمین قرار می گیرد، سپس کف پا و سپس پنجه پا قرار می گیرد. در این حالت کمترین ضربه به مفاصل وارد می شود.

ترکیب با سایر تمرینات

برای تقویت ماهیچه ها و سوزاندن کالری بیشتر می توانید در حین پیاده روی ورزش هایی انجام دهید. دو یا سه بار پیاده روی را متوقف کنید و بسته به هدفتان یکی از تمرینات را به مدت پنج دقیقه انجام دهید. اسکات و پلانک گزینه های خوبی هستند.

آخرین کلمه

پیاده روی یک ورزش موثر برای کاهش وزن و سایر فواید سلامتی است. پیاده روی اولیه به عملکرد کلی بدن کمک می کند. نیم ساعت پیاده روی در روز 150 کالری می سوزاند. اگرچه پیاده روی منظم مفید است، اما تعادل بین آن و تغذیه نیز مهم است.

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.