روشنایی صفحه نمایش گلکسی اس 23 اولترا ممکن است به 2200 نیت برسد


طبق بسیاری از گزارش های اخیر، انتظار می رود گلکسی اس 23 اولترا با تغییرات جزئی نسبت به گلکسی اس 22 اولترا معرفی شود. البته طبق برخی شایعات و اخبار، نسل بعدی پرچمدار رده بالای سامسونگ ویژگی های جذابی را ارائه خواهد کرد. گفته می شود این محصول به تراشه اورکلاک شده اسنپدراگون 8 نسل 2 مجهز خواهد شد و این بدان معناست که فرکانس پردازنده مرکزی و گرافیک آن از نسخه معمولی تراشه مذکور بالاتر خواهد بود.

اکنون، افشاگری به نام RGcloudS جزئیاتی در مورد صفحه نمایش گلکسی اس 23 اولترا در توییتر به اشتراک گذاشته است. بر اساس این توییت، حداکثر میزان روشنایی صفحه نمایش AMOLED گوشی مذکور احتمالا در محدوده 2100 تا 2200 نیت خواهد بود. به گفته گیزموچینا، نمایشگر این دستگاه از نرخ نمونه برداری لمسی 960 هرتز استفاده خواهد کرد. نکته دیگری که این افشاگر درباره پنل پرچمدار بعدی سامسونگ اعلام کرده است کاهش 45 درصدی مصرف برق نسبت به نسل قبل است.

مقاله مرتبط:

با توجه به استانداردهای اعلام شده برای گلکسی اس 23 اولترا، به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد از نظر حداکثر روشنایی صفحه نمایش از آیفون های جدید اپل پیشی بگیرد. در مقایسه، پرچمداران فعلی اپل، سری آیفون 14 پرو، از حداکثر روشنایی 2000 نیت استفاده می کنند. دیلان راگا کارشناس صفحه نمایش در XDA می گوید که Galaxy S23 Ultra احتمالاً از نظر حداکثر روشنایی رتبه اول را نخواهد گرفت. دیلن ادعا شده است که ساطع کننده های نور در پنل OLED مورد استفاده در گوشی های اپل و سامسونگ یکسان است و از طرفی تست های بررسی حداکثر میزان روشنایی این نمایشگرها در دستگاه های این دو شرکت متفاوت است. در حالی که صفحه نمایش های سامسونگ روی حدود 25 درصد APL تنظیم شده است، صفحه نمایش های اپل با 1 درصد APL کار می کنند. تست ها نشان می دهد که حداکثر روشنایی آیفون 14 پرو به 2300 نیت می رسد که رقم فوق العاده ای است.

در همین راستا، گزارش‌های اخیر جزئیات تنظیمات دوربین پرچمدار رده بالای بعدی سامسونگ را نشان می‌دهد. بر اساس این گزارش ها، گلکسی اس 23 اولترا از دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، دوربین پریسکوپ 10 مگاپیکسلی با قابلیت زوم 10 برابر و دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض استفاده خواهد کرد.