روزهای تاریک صنعت کریپتو؛ میلیاردرهای کریپتو در 9 ماه گذشته 116 میلیارد دلار ضرر کرده اند


بر اساس برآوردهای مجله فوربس، کاهش قیمت سهام و حرکت بازار به سمت رکود اقتصادی همراه با ورشکستگی تعدادی از شرکت‌های بزرگ، بیش از 116 میلیارد دلار ضرر به بنیان‌گذاران و سهامداران صنعت کریپتو در سال گذشته وارد کرده است. 9 ماه.

ضرر 116 میلیارد دلاری معادل مجموع ثروت شخصی 17 بازیگر اصلی در صنعت کریپتو است. 15 نفر از این افراد بیش از نیمی از دارایی های خود را از مارس 2022 (مارس 1400 و آوریل 1401) از دست داده اند. در نتیجه این اتفاق، نام 10 نفر از لیست میلیاردرهای صنعت کریپتو حذف شد.

یکی از بزرگترین زیان های مالی در 9 ماه گذشته به مدیرعامل صرافی بایننس وارد شده است. 70 درصد سهام چانگ پنگ ژائو (با نام مستعار CZ) در ماه مارس سال جاری در صرافی بایننس 65 میلیارد دلار ارزش داشت. اما ارزش این سهام اکنون به 4.5 میلیارد دلار می رسد.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، در حال حاضر دارایی خالص حدود 1.5 میلیارد دلار است. ارزش دارایی های وی در اسفندماه امسال به 6 میلیارد دلار رسید. ثروت کریس لارسنبنیانگذار ریپل از 4.3 میلیارد دلار به 2.1 میلیارد دلار کاهش یافته است. شما ارزشمند هستید کامرون و تایلر وینکلووسمدیران صرافی جمنای از 4 به 1.1 میلیارد دلار رسیده است.

سام بنکمنفرید و گری وانگمدیران سابق صرافی سقوط کرده FTX از جمله افرادی هستند که از لیست میلیاردرهای صنعت کریپتو حذف شده اند. دارایی این دو در ماه مارس به ترتیب 24 و 5.9 میلیارد دلار بوده است. اما اکنون به 0 دلار کاهش یافته است. شایان ذکر است ثروت 3.2 میلیارد دلاری است بری سیلبرتبنیانگذار و مدیر عامل گروه ارزهای دیجیتال، در نتیجه اتفاقاتی که پس از فروپاشی صرافی FTX رخ داد، کاملاً از دست رفت.