رمزگذاری سرتاسر Gmail به زودی فعال خواهد شد


مطمئناً بسیاری از کاربران هنگام ارسال ایمیل های خصوصی به خصوص ایمیل هایی که حاوی اطلاعات شخصی و حساس هستند، می خواهند مطمئن شوند که ایمیل برای مخاطبان هدف ارسال می شود.

ارسال ایمیل هایی که حاوی اطلاعات شخصی مانند جزئیات حساب بانکی، آدرس خانه و موارد دیگر هستند می تواند خطرناک باشد. اگر از جیمیل به عنوان ارائه دهنده خدمات ایمیل استفاده می کنید، این سرویس قابلیت رمزگذاری جدیدی را برای افزایش امنیت پیام های ارسالی معرفی کرده است.

سرویس رمزگذاری جدید جیمیل چه می کند؟

کارشناسان جی‌میل در حال آماده‌سازی یک ویژگی رمزگذاری سرتاسر جدید هستند که به کاربران Google Workspace اجازه می‌دهد ایمیل‌های رمزگذاری شده را در داخل و خارج دامنه خود ارسال کنند. این ویژگی بسیار مهم است زیرا رمزگذاری ایمیل ها راهی برای افزایش ایمنی آنهاست و در نتیجه فقط فرستنده و گیرنده قادر به خواندن آن خواهند بود.

فرستنده و گیرنده کلیدهای ویژه ای خواهند داشت که می توان از آنها برای باز کردن قفل ایمیل استفاده کرد. تنها راه کسانی که در میانه راه سعی در دسترسی به اطلاعات ایمیل دارند، استفاده از کلیدهای ذکر شده است.

به گزارش فاکس نیوز، هنگامی که ویژگی رمزگذاری جیمیل فعال شود، سرورهای گوگل نمی توانند به کلیدهای رمزگذاری شما دسترسی داشته باشند یا اطلاعات کاربر را رمزگشایی کنند. بنابراین، اطلاعات شما کاملا خصوصی باقی می ماند و تنها قسمتی که رمزگذاری نمی شود، هدر ایمیل است که حاوی جزئیاتی مانند موضوع ایمیل است. شامل تاریخ و زمان ارسال و دریافت و لیست گیرندگان می باشد.

رمزگذاری جیمیل چه زمانی و چگونه فعال می شود؟

قابلیت رمزگذاری جدید جیمیل در تاریخ 20 ژانویه 2023 (30 دسامبر 1401) به طور رسمی برای کاربران این پلتفرم فعال خواهد شد. برای استفاده از این ویژگی، باید عضو یکی از خدمات Education Plus، Workspace Enterprise Plus یا Education Standard باشید. اگر از این خدمات استفاده می کنید، می توانید با پر کردن فرم درخواست آزمایش بتای Gmail CSE، درخواست دسترسی به ویژگی رمزگذاری کنید. فرم مذکور بسیار ساده است و فقط آدرس ایمیل، شناسه پروژه، دامنه گروه آزمایشی و برخی اطلاعات ساده دیگر را دریافت می کند.