رقیب ChatGPT معرفی شد. لوگوی گوگل برای مایکروسافت در آستانه معرفی بینگ جدید


به گفته The Verge، در حال حاضر مشخص نیست که Bard چه قابلیت هایی خواهد داشت، اما این چت بات احتمالاً آزادی عمل مشابهی با ChatGPT خواهد داشت و به سوالات کاربران در همه زمینه ها پاسخ خواهد داد. در اسکرین شات منتشر شده توسط گوگل، می بینیم که کاربران تشویق می شوند تا سوالات عملی از بارد بپرسند، از جمله اینکه چگونه یک مهمانی سیسمونی کودک را ترتیب دهیم یا چه غذاهایی را با استفاده از چند ماده خاص بپزیم.

پیچای می‌گوید که سرویس Bard می‌تواند یک خروجی برای خلاقیت و سکوی پرتاب کنجکاوی باشد و به شما کمک کند آخرین دستاوردهای تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا را ​​برای یک کودک 9 ساله توضیح دهید یا درباره بهترین مهاجمان فوتبال در حال حاضر بیشتر بدانید.

به گفته ساندار پیچای، بارد داده‌های خود را از وب می‌کشد تا «پاسخ‌های تازه و باکیفیت ارائه کند». این بدان معنی است که Bard احتمالاً برخلاف ChatGPT می تواند در مورد آخرین رویدادها اظهار نظر کند. ChatGPT از پایگاه داده ای استفاده می کند که حدود 1.5 سال قدمت دارد.

اعلامیه غیرمنتظره گوگل برای معرفی Bard در حالی است که این شرکت چندی پیش اعلام کرد که عجله ای برای استفاده از چت بات ندارد. با پایبندی گوگل به سنت های قدیمی خود، ChatGPT رشد انفجاری را تجربه کرد و به محبوب ترین برنامه در دسترس عموم تبدیل شد.

فناوری استفاده شده در ChatGPT انقلابی نیست، اما تصمیم OpenAI برای انتشار عمومی این ربات چت باعث شد تعداد کاربران ChatGPT در مدت زمان کوتاهی به شدت افزایش یابد. ChatGPT نه تنها حوزه آموزش و دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار داده است، بلکه باعث ترس برنامه نویسان شده است. در عین حال، برخی از تحلیلگران می گویند که ChatGPT ممکن است در آینده ای نه چندان دور گوگل را نابود کند.

مایکروسافت با سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در OpenAI به دنبال آن است تا موتور جستجوی Bing را از طریق ChatGPT به رقیبی جدی برای گوگل تبدیل کند. این شرکت فردا رویداد جدیدی برگزار می کند و احتمالاً در این رویداد شاهد معرفی نسخه جدید بینگ خواهیم بود.

گوگل سال ها تجربه در زمینه هوش مصنوعی دارد، اما همیشه رویکرد محتاطانه ای را در پیش گرفته است. این شرکت مدتی پیش مدل زبان LaMDA را توسعه داد و اکنون قصد دارد از آن در Bard استفاده کند.

ساندار پیچای می گوید گوگل قصد دارد Bard را بر اساس “بازخورد خارجی و بررسی های داخلی” بهبود بخشد تا ربات چت پاسخ های با کیفیت و ایمن را نمایش دهد.