رقیب چینی ChatGPT وارد شد. امکان ایجاد عکس، فیلم و صدا از روی متن


بایدو، غول موتور جستجوی چینی، همانطور که قبلاً وعده داده بود، رویدادی را برای رونمایی از چت بات جدیدی به نام Ernie Bot برگزار کرد که رقیب آن است. چت GPT است. ChatGPT از زمان انتشار عمومی آن در اواخر سال 2022، اینترنت را تحت تأثیر قرار داده است و بسیاری از شرکت ها کار روی ابزار مشابهی را آغاز کرده اند.

ChatGPT که توسط مایکروسافت حمایت می شود، مانند یک انسان با کاربر صحبت می کند و حتی توانایی کدنویسی و نوشتن شعر را دارد. محبوبیت انفجاری ChatGPT زنگ خطر را برای شرکت های چینی به صدا درآورد. در میان شرکت های چینی، بایدو اولین شرکتی بود که وارد این امر شد.

چت ربات انحصاری Baidu بر اساس مدل هوش مصنوعی Ernie توسعه یافته است و تلاش می کند خود را به عنوان رقیب اصلی ChatGPT معرفی کند، اما حتی مدیر عامل Baidu نیز اذعان می کند که Ernie Bot هنوز کامل نیست.

رابین لی او در رویداد راه اندازی chatbot بایدو گفت: “مطمئناً نمی توانیم بگوییم که این سرویس بی نقص است. چرا تصمیم گرفتیم امروز آن را معرفی کنیم؟ زیرا بازار چنین تقاضایی دارد.”

Chatbot Ernie Bot در حالی معرفی شد که گوگل دو روز پیش مجموعه ای از ابزارهای هوش مصنوعی جدید را به نرم افزار سازمانی خود تزریق کرد. انتظار می رود که مایکروسافت در کنفرانسی که عصر امروز برگزار می شود، هوش مصنوعی را به آفیس اضافه کند.

برخلاف انتظار، ارائه ارنی بات یک ویدیوی از پیش ضبط شده بود و جزئیات زیادی را شامل نمی شد. بدیهی است که این رویداد نتوانست انتظارات بازار را برآورده کند، زیرا به محض رونمایی از Ernie Bot، ارزش سهام بایدو کاهش یافت.

مدیر عامل بایدو پنج ویدیوی ارنی بات را در رویداد امروز نشان داد. در این ویدئوها، ارنی بات به سوالاتی درباره رمان علمی تخیلی چینی The Three Body Problem پاسخ داد. چت بات Baidu همچنین قادر به انجام محاسبات ریاضی، تشخیص لهجه های مختلف چینی و ایجاد محتوای عکس، ویدئو و صوتی با دریافت ورودی متن بود.