رشد ارزش توکن های هواداران ورزشی با شروع جام جهانی 2022


در میان وضعیت آشفته کنونی بازار ارزهای دیجیتال، که یکی از دلایل اصلی آن سقوط FTX است، توکن‌های طرفداران ورزش در موج جدیدی از هیاهو برای شروع جام جهانی فوتبال 2022 غوطه ور شده‌اند.

ارزش Chiliz (CHZ)، توکن بومی بلاک چین که بزرگترین پلتفرم تولید توکن طرفداران ورزشی Socios.com را تامین می کند، در 24 ساعت گذشته حدود 11 درصد رشد داشته است.

تیم تحقیقاتی تبادل ارز دیجیتال Huobi در گزارشی نوشت:

ژتون های حمایت از تیم های ملی فوتبال پرتغال (POR) و آرژانتین (ARG) که هر دو از مدعیان اصلی قهرمانی جام جهانی هستند، از پرفروش ترین های این دوره از بازی ها خواهند بود.

طبق اعلام FanMarketCap که قیمت توکن های فن را دنبال می کند، POR در 24 ساعت حدود 15 درصد رشد داشته است و هفته گذشته شاهد افزایش 50 درصدی ارزش این توکن بودیم. از سوی دیگر، ARG در یک روز 10 درصد و در هفته گذشته 28 درصد رشد کرد.

داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که ارزش کل بازار توکن‌های فن ۱۱ درصد رشد کرده و تنها در یک روز به ۳۹۹ میلیون دلار رسیده است.

قیمت شیلی و بیت کوین

مقاله مرتبط:

فان توکن ها نشانه هایی هستند که نشان دهنده عضویت در یک جامعه هستند، مانند پایگاه هواداران یک تیم ورزشی. دارندگان این توکن ها می توانند حمایت خود را از تیم مورد نظر خود اعلام کنند و در عین حال از مزایای ویژه ای مانند بلیط بازی یا حتی سطح مشارکت در تصمیم گیری یک باشگاه ورزشی برخوردار شوند.

رالی افزایش قیمت ژتون های هوادار درست پس از شروع مسابقات جام جهانی فوتبال آغاز شد. این رویداد 27 آذرماه با قهرمانی یکی از 32 تیم ملی شرکت کننده شامل برزیل، بلژیک و آلمان به پایان می رسد.

توکن‌های طرفداران ورزش عملکرد بهتری نسبت به بازار رمزنگاری گسترده‌تر دارند، بازاری که به دلیل محافظت از ورشکستگی امپراتوری رمزنگاری سام بنکمنفرید، که شامل FTX و شرکت تجاری برجسته Alameda می‌شود، می‌چرخد. FTX عمیقاً در دنیای ورزش جا افتاده است و حقوق نامگذاری استادیوم ها را خریداری می کند و قراردادهای حمایت مالی را تضمین می کند.

شاخص بازار کوین دسک (CMI) که قیمت سبدی وزنی از 168 ارز دیجیتال را دنبال می کند، در 24 ساعت گذشته ثابت معامله شده است و در دو هفته گذشته با کاهش دو درصدی روبرو شده است.

طبق گزارش Huobi، دسته دارایی توکن های فن احتمالاً پس از پایان جام جهانی 2022 قدرت فعلی خود را از دست خواهند داد و در نتیجه شاهد کاهش قیمت آنها و همچنین حجم معاملات مرتبط خواهیم بود.