ربات چت هوش مصنوعی Claude با ادعای پاسخ های دقیق تر از ChatGPT معرفی شد


آنتروپیک، یک شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی که گروهی از کارمندان سابق این شرکت که توسط OpenAI تأسیس شد، یک چت بات جدید به نام Claude را معرفی کرد. ظاهرا قابلیت های این ابزار بیش از چت GPT است. به گفته آنتروپیک، اولین دسته از کاربران چت بات هوش مصنوعی این شرکت گزارش داده‌اند که احتمال اشتباه در پاسخ‌های آن بسیار کمتر است و گفتگو با آنها بسیار آسان‌تر است.

OpenAI توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود و از طرفی گوگل به عنوان حامی بزرگ Anthropic شناخته می شود. غول جستجوی اینترنتی در ماه فوریه 300 میلیون دلار بر روی این استارتاپ سرمایه گذاری کرد و چت بات آن مانند ChatGPT قابلیت هایی مانند خلاصه کردن متن، پاسخ به سؤالات، نوشتن نامه یا مقاله و تولید کد برنامه نویسی را ارائه می دهد. کاربران نیز می توانند لایک کنند بینگ جدید مایکروسافت لحن، شخصیت و رفتار ربات چت کلود را تغییر خواهد داد.

آنتروپیک علاوه بر راه اندازی نسخه ابری استاندارد چت بات خود، نسخه دیگری به نام Claude Instant را عرضه می کند، مدلی که ارزان تر، سریع تر و سبک تر از همتای ابری خود است. این شرکت قبلاً امکان دسترسی به چت بات خود را برای شرکت هایی مانند Quara، Notion و DuckDuckGo فراهم کرده است. از طرفی موتور جستجو DuckDuckGo اخیرا از ابزار جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی OpenAI خود به نام DuckAssist رونمایی کرده است. برای اطلاع از قیمت بسته های مختلف به چت بات Entropic دسترسی داشته باشید به وب سایت رسمی آن مراجعه کنید.