ربات‌های چت بینگ ممکن است میزبان تبلیغات باشند


بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت در حال مذاکره با چندین شرکت برای تعیین نحوه افزودن تبلیغات به Bing و به طور خاص به چت بات موتور جستجو است. منابع آگاه می گویند نمایش آزمایشی تبلیغات در قسمت چت بات آغاز شده است. این تبلیغات در نهایت راه خود را به جستجوهای سنتی وب باز خواهند کرد.

گفته می شود مذاکرات مایکروسافت با آژانس های تبلیغاتی در مراحل اولیه است. در حال حاضر تنها گروه کوچکی از کاربران به چت ربات بینگ دسترسی دارند و میلیون ها نفر در صف منتظر هستند. به گزارش رویترز، مایکروسافت عجله ای برای افزودن تبلیغات به بینگ ندارد.

مایکروسافت پیش بینی می کند که افزایش تعداد کاربران بینگ در نتیجه اضافه شدن هوش مصنوعی در نهایت توجه شرکت های تبلیغاتی بیشتری را به این موتور جستجو جلب کند. تبلیغات چت بات احتمالاً بیشتر از نتایج جستجوی سنتی نمایش داده می شود.

ربات بینگ یک ابزار هوش مصنوعی است که به هر سوالی پاسخ می دهد و در انتهای تمام متن هایی که ایجاد می کند، یک لینک قرار می دهد. به گفته منابع آگاه، ممکن است لینک های تبلیغاتی به این بخش از موتور جستجوی مایکروسافت اضافه شود.

اضافه شدن تبلیغات به چت بات بینگ و احتمالاً بارد گوگل چندان تعجب آور نیست. چت ربات های مولد مبتنی بر هوش مصنوعی با وجود مشکلاتی مانند انتشار اطلاعات نادرست محبوبیت خود را افزایش داده اند و احتمالاً روش یافتن اطلاعات در وب را برای همیشه تغییر خواهند داد.

با توجه به درآمد بالای صنعت جستجوی وب، کسب درآمد از چت بات ها اجتناب ناپذیر است. بیش از نیمی از درآمد ۲۸۲.۸ میلیارد دلاری آلفابت (شرکت مادر گوگل) در سال گذشته از طریق جستجو به دست آمده است.