رایج ترین مشکلات گوشی های Redmi و نحوه رفع آن ها


3. با فشار دادن دکمه پاور گوشی خود را ریستارت کنید و GPS را مجددا راه اندازی کنید.

4. گاهی اوقات، قاب محافظ گوشی شما می تواند در دریافت سیگنال GPS اختلال ایجاد کند، بنابراین اگر مشکل ادامه داشت، می توانید قاب را جدا کنید.

5. برای حل مشکل GPS گوشی Redmi خود می توانید از گزینه فکتوری ریست استفاده کنید. البته قبل از انجام این کار از تمام اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا بازنشانی به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات ذخیره شده در دستگاه را به طور کامل پاک می کند. برای بازنشانی کارخانه ای گوشی Redmi خود، به تنظیمات > پشتیبان گیری و بازنشانی > بازنشانی کارخانه بروید.

2. رفع مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی های Redmi

مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی های هوشمند موضوع جدیدی نیست و از آنجایی که در این مقاله به گوشی های ردمی می پردازیم، باید اشاره کنیم که این موضوع در مدل های قدیمی این برند چینی بیشتر دیده می شود. از جمله دستگاه هایی که گزارش های زیادی در مورد مشکل گرمای بیش از حد داشته اند می توان به آن اشاره کرد Redmi Note 5 Pro و او به Redmi Note 7 Pro اشاره کرد زیرا این محصولات از تراشه‌های قدیمی‌تر اسنپدراگون استفاده می‌کنند و به همین دلیل مشکل داغ شدن بیش از حد در آن‌ها بیشتر اتفاق می‌افتد.

با انجام مراحل زیر می توانید تا حد زیادی از داغ شدن بیش از حد گوشی Redmi خود جلوگیری کنید:

1. بیش از 40 دقیقه تماس مداوم با گوشی خود نداشته باشید.

2. بازی های سنگین گرافیکی مانند PubG را به طور مداوم بیش از 20-30 دقیقه اجرا نکنید. بهتر است بعد از هر نیم ساعت کمی استراحت کنید و دوباره بازی را ادامه دهید.

3. از چند برنامه به طور همزمان استفاده نکنید زیرا انجام چند کار باعث می شود گوشی شما به سرعت گرم شود.

4. از تماشای فیلم یا گوش دادن مداوم به موسیقی بیش از 40 دقیقه خودداری کنید.

5. سعی کنید دائماً با گوشی خود فیلم و عکس نگیرید و به خصوص فیلمبرداری در روزهای گرم و آفتابی باعث داغ شدن دستگاه شما می شود.

یادآوری نکات بالا احتمالا ساده ترین راه حل برای حل مشکل گرمای بیش از حد گوشی های هوشمند ردمی نیست و می توانید از راه حل های زیر نیز برای رفع مشکل استفاده کنید.

1. قاب محافظ را از گوشی Redmi خود بردارید. این عمل می تواند از داغ شدن بیش از حد گوشی جلوگیری کند. اگر برچسب یا پوسته ای در پشت دستگاه خود نصب کرده اید، بهتر است آن ها را نیز بردارید.

2. تمام برنامه های ناخواسته ای را که در حال حاضر استفاده نمی کنید ببندید.

3. با رفتن به Settings > About phone > System Update، گوشی را به روز نگه دارید.