رایج ترین مشکلات گوشی های سامسونگ و نحوه رفع آن ها


اگر به دنبال راهی برای حذف این برنامه ها هستید، تنها گزینه شما این است که گوشی خود را روت کنید. روت کردن مزایا و معایب زیادی دارد و بهتر است قبل از انجام این کار مقاله را مطالعه کنید نحوه روت کردن تمام گوشی های سامسونگ را بخوانید.

کیفیت پایین برخی از گوشی های سامسونگ

به نظر می رسد سامسونگ در ساخت برخی گوشی ها به خصوص مدل های سری M آنچنان که باید حساس نیست و آن ها را بی کیفیت به بازار عرضه می کند. به عنوان مثال، اگر تجربه کار با گلکسی M52 را داشته باشید، احتمالاً از همان ابتدا متوجه شده اید که پنل پشتی آن کمی شل شده است و قطعاً متوجه شکاف بین پنل پشتی و قسمت سخت افزاری خواهید شد.

Samsung Pass با مرورگر کروم سازگار نیست

Samsung Pass یکی از اپلیکیشن های سامسونگ است که با استفاده از آن می توانید بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور و تنها با حسگر اثر انگشت به سرعت وارد وب سایت ها و اپلیکیشن ها شوید. این برنامه از سیستم امنیتی استفاده می کند این توسط Samsung Knox، یکی از امن‌ترین پلت‌فرم‌های امنیتی اندروید محافظت می‌شود و Samsung Pay را از سرویس‌های احراز هویت شخص ثالث مانند LastPass ایمن‌تر می‌کند.

با این حال، Samsung Pass فقط در مرورگر پیش‌فرض موبایل این شرکت موجود است و اگر از کروم یا هر مرورگر دیگری به عنوان پیش‌فرض استفاده کنید، نمی‌توانید از مزایای آن و امنیت Knox استفاده کنید. بنابراین، توصیه می کنیم به جای استفاده از نرم افزار مدیریت رمز عبور، از مرورگر سامسونگ به عنوان پیش فرض برای اطمینان از امنیت رمزهای عبور خود استفاده کنید.

راه اندازی مجدد تصادفی

گوشی های سری گلکسی A و M سامسونگ با مشکلات غریبه نیستند. در سال 2021، گزارشی از مشکلات کاربران گوشی های سامسونگ در هند نشان داد که بسیاری از گوشی های سری A و M گلکسی از مشکلاتی از جمله راه اندازی مجدد تصادفی رنج می برند. این مشکل ظاهرا مربوط به چیپست Exynos استفاده شده در این گوشی ها بوده است. گلکسی M31، Galaxy A50، Galaxy M30s، Galaxy M31s، Galaxy A51 و Galaxy A50s گوشی هایی هستند که به طور خاص تحت تأثیر این مشکل قرار گرفتند.

تخلیه زود هنگام باتری

تخلیه غیرعادی باتری گوشی سامسونگ لزوماً به معنای آسیب دیدن باتری نیست. این می تواند دلایل ساده ای داشته باشد که می توانید برای افزایش عمر باتری آن را کنترل کنید. البته باید بدانید که این موارد فقط مختص گوشی های سامسونگ نیست و با انجام آن ها می توانید در باتری تمامی گوشی های هوشمند اندرویدی صرفه جویی کنید.

یکی از مواردی که زیاد به آن توجه نمی شود این است که فیلترشکن همیشه روشن باشد. این روزها بسیاری از ما این نرم افزار را همیشه روشن نگه می داریم تا مجبور نباشیم روزی چندین بار آن را فعال و غیرفعال کنیم. VPN بخش زیادی از شارژ باتری را مصرف می کند و باعث می شود تلفن را دو بار یا بیشتر در روز شارژ کنید. بنابراین، همیشه سعی کنید آن را فقط در صورت نیاز فعال کنید.