رایانه های ویندوزی به زودی به عنوان گیرنده های صوتی برای دستگاه های اندرویدی با ویژگی AirPlay مانند عمل خواهند کرد


مایکروسافت به زودی یک ویژگی جالب جدید را به برنامه Windows Phone Link اضافه می کند. این قابلیت مشابه قابلیت استفاده از مک به عنوان گیرنده AirPlay برای دستگاه های iOS است و با استفاده از آن به زودی قادر خواهید بود صدای گوشی یا تبلت اندرویدی خود را در ویندوز 11 پخش کنید.

مایکروسافت هنوز در مورد توانایی استفاده از ویندوز به عنوان گیرنده صوتی برای دستگاه های اندرویدی صحبت نکرده است، اما یکی از کاربران توییتر به نام Aggiornamenti Lumia اخیرا تصویری از نحوه عملکرد این ویژگی به اشتراک گذاشته است. پیشنهاد تغییر دستگاهی که قصد پخش صدا از آن را دارید در تنظیمات Phone Link در دسترس خواهد بود. پس از فعال کردن این ویژگی، می‌توانید فایل‌های صوتی را در دستگاه‌های اندرویدی مشاهده و گوش دهید.

اتصال ویندوز و اندروید با Phone Link

به گفته برخی از کاربران ویندوز در تاپیک توییتر Aggiornamenti Lumia، ظاهراً امکان تبدیل ویندوز به گیرنده صوتی برای تلفن های اندرویدی برای تعدادی از اعضای اینسایدر در کانال بتا موجود است و شرکت در حال حاضر در حال آزمایش این ویژگی است. با این حال، این ویژگی هنوز برای بسیاری از کاربران ویندوز اینسایدر فعال نیست، اما ممکن است فقط به گوشی های هوشمند سامسونگ محدود شود. اسکرین شات Phone Link بخش Apps را نشان می دهد که فقط گوشی های سامسونگ (یا Surface Duo) را انتخاب می کند و ظاهراً فقط آن تلفن ها می توانند به Phone Link متصل شوند. برخی از کاربران ویندوز اینسایدر نیز گزارش داده اند که مدتی است که این قابلیت برای آنها فعال شده اما نتوانسته اند از آن استفاده کنند.

مقاله مرتبط:

البته ویژگی های جدید Windows Phone Link به همین جا ختم نمی شود. Aggiornamenti Lumia همچنین به ویژگی Continuity Browser History برای Phone Hub اشاره می کند که به کاربران امکان می دهد تاریخچه مرور را بین اندروید و ویندوز به اشتراک بگذارند. به گزارش XDA، به نظر می رسد که این ویژگی تنها به صورت انحصاری برای دستگاه های سامسونگ در دسترس خواهد بود، درست مانند قابلیت دیگری که به تازگی به این برنامه اضافه شده است و به کاربران اجازه می دهد از گوشی سامسونگ خود به عنوان هات اسپات و اینترنت استفاده کنند. به سرعت آن را با رایانه های ویندوز به اشتراک بگذارید.

اتصال ویندوز و اندروید با Phone Link

در حال حاضر هیچ جزئیاتی در مورد زمان عرضه ویژگی جدید Windows Phone Link برای عموم مردم وجود ندارد، اما با توجه به اینکه اینتل اخیراً رقیبی برای این برنامه به نام Unison برای ویندوز معرفی کرده است، اگر مایکروسافت به دنبال ارائه موارد مهم باشد، تعجب آور نیست. ویژگی های جدید سریعتر لینک تلفن.