راه اندازی سیستم 403 برای دسترسی برنامه نویسان به سایت های ممنوعه


قبل از معرفی سایت 403، اواخر آذرماه بود که از سرویس Radar Game با هدف رفع مشکلات گیمرها رونمایی شد. طبق اعلام وزیر ارتباطات، این سایت سه سرویس مختلف ارائه می‌کند: CDN برای ارائه فایل‌های مربوط به برخی بازی‌ها، ابزاری برای اندازه‌گیری تاخیر و پینگ اینترنت کاربر و DNS رایگان برای کاهش پینگ بازی‌ها.

در پنج ماه گذشته که محدودیت های اینترنت برای گروه های مختلف مشکلات زیادی را برای دسترسی به اینترنت ایجاد کرد، وزارت ارتباطات برنامه هایی را برای کاهش مشکلات آنها پیگیری و آغاز کرد. اگرچه هنوز برای قضاوت در مورد اثربخشی این طرح ها زود است، اما این خدمات به برخی مشاغل و کلاس ها اختصاص داده شده است در حالی که عموم مردم هنوز برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت با مشکلات زیادی روبرو هستند.

حمایت همه جانبه وزارتخانه از پیام رسان های داخلی

زارع پور همچنین از امکان استفاده از دو پیام رسان داخلی با شماره غیر ایرانی خبر داد و گفت: دو پیام رسان داخلی قابل استفاده برای کاربران خارج از کشور است. یعنی با شماره های خارجی هم میشه فعال کرد. این ویژگی قبلا وجود نداشت.

وی همچنین درباره حمایت همه جانبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیام رسان های داخلی نیز توضیح داد: ما تمام ظرفیت های وزارت ارتباطات را برای حمایت از پیام رسان های داخلی پای کار گذاشتیم و هر نیازی اعم از سخت افزار و پهنای باند است. توسط وزارت ارتباطات برای پیام رسان های داخلی ارائه شده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه هم اکنون پیام رسان های داخلی می توانند پاسخگوی نیاز میلیون ها کاربر ایرانی بوده و از امکانات بسیار خوبی برخوردار باشند، تصریح کرد: باید حمایت رسانه ای از پیام رسان های داخلی انجام شود تا مردم از قابلیت های این بسترهای بومی مطلع شوند.