راهنمای گام به گام نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای، استیل، میناکاری شده و غیره.


اجاق گاز 🔥 از آن دسته وسایلی است که ممکن است دائماً کثیف شود زیرا تکه های غذا و روغن و … روی آن پاشیده می شود. روش های مختلفی برای تمیز کردن انواع مختلف گاز وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل راهنمای گام به گام تمیز کردن شیشه، استیل، اجاق گاز میناکاری شده و … را بررسی می کنیم.

روش صحیح تمیز کردن اجاق گاز

چگونه اجاق گاز را تمیز کنیم

تکه های غذا، روغن و غیره روی گاز می تواند فضای آشپزخانه شما را زشت کند. علاوه بر این، هر بار که گاز را روشن می کنید، ممکن است بوی سوختگی به مشام برسد. این غذاها می توانند به مرور زمان آلودگی را جمع کنند. در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه تمیز کردن اجاق گاز استیل و شیشه و … را آموزش می دهیم.

لوازم مورد نیاز برای زدودن چربی شیشه های گازی و…

برای تمیز کردن گاز استیل و … به لوازم زیر نیاز دارید:

  • اسپری ضد چربی
  • تابه یا لگن بزرگ
  • پارچه تمیز
  • پارچه میکروفیبر
  • سرکه سفید
  • جوش شیرین
  • مایع ظرفشویی
  • مسواک
  • اسفنج و سیم ظرفشویی نرم

نحوه الکتریکی کردن گاز شیشه

برای یادگیری نحوه تمیز کردن مایکروفر، آموزش بهترین روش های تمیز کردن مایکروفر را بخوانید.

چگونه گاز شیشه را الکتریکی کنیم؟

برای تمیز کردن گاز شیشه ای و از بین بردن لکه ها، مقداری محلول چربی گیر و شیشه شور روی گاز اسپری کنید. پس از سمپاشی دست نزنید. بعد از گذشت چند دقیقه و اثر اسپری، سر هر شعله را بردارید و با مایع ظرفشویی بشویید و کنار بگذارید تا خشک شود. سپس از سیم ظرفشویی نرم یا کفگیر پلاستیکی برای پاک کردن چربی ها، غذاها و … استفاده کنید، این کار را به آرامی انجام دهید تا فر خش نزند. سپس با یک پارچه تمیز آن را تمیز کنید. این روش برای موارد ساده کار می کند.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

حالا ممکن است لکه ها و چیزهایی روی اجاق گاز وجود داشته باشد که به راحتی پاک نمی شوند. بنابراین در ادامه نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای در حالت بسیار کثیف را آموزش می دهیم. برای این کار می توانید یک اسپری پاک کننده شیشه درست کنید. مقداری سرکه و جوش شیرین را با هم ترکیب کرده و در یک بطری اسپری بریزید. سپس آن را روی اجاق گاز اسپری کنید.

پارچه های تمیز را با آب گرم خیس کنید. سپس آب اضافی را بردارید. پارچه را روی گاز قرار دهید و اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند.

حوله را بردارید و فر را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید. دوباره کمی از محلول را اسپری کنید. سپس آن را با یک پارچه میکروفیبر خشک تمیز کنید. این کار را تا زمانی که کثیفی از بین برود ادامه دهید. در نهایت فر را با یک حوله تمیز خشک کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

چدن، شیشه و غیره را چگونه تمیز کنیم؟

در این قسمت نحوه تمیز کردن چدن اجاق گاز را آموزش می دهیم. ابتدا تابه های چدنی را از روی گاز خارج کرده و مواد غذایی چسبیده به آنها را جدا کنید.

تمیز کردن اجاق گاز

سپس از اسپری ضد چربی یا اسپری گاز استفاده کنید. همه جا اسپری کنید. بگذارید کمی بماند. سپس همه چیز را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

اگر چدن ها خیلی کثیف هستند آنها را جدا کنید. سپس آب گرم و مایع ظرفشویی را در یک لگن بریزید. چدن ها را در آن قرار دهید. بگذارید نیم ساعت بماند. سپس آنها را آبیاری کنید. برای جدا کردن تکه های غذا بهتر است از سیم ظرفشویی یا برس استفاده کنید. سپس با یک حوله تمیز خشک کنید.

تمیز کردن اجاق گاز

اگر مقدار کثیفی زیاد است، ابتدا چدن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید و هرگونه کثیفی را پاک کنید. از مسواک یا سیم ظرفشویی نرم برای پاک کردن مواد گیر کرده استفاده کنید. سپس چدن را پاک کنید. این کار را تا زمانی که تمام غذا جدا شود ادامه دهید. وقتی چدن ها خشک شدند، آنها را در جای خود قرار دهید.

تمیز کردن اجاق گاز

نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی

در این قسمت نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی را آموزش می دهیم. ابتدا گاز را خاموش کنید و بگذارید خنک شود. دو فنجان آب گرم را با نصف قاشق چایخوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید. سپس محلول را در همه جا اسپری کنید یا با اسفنج روی تمام گاز بمالید. این کار را با حرکات دایره ای انجام دهید. بگذارید محلول روی گاز بماند. می توانید از اسپری ضد چربی نیز استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

حالا همه چیز را با یک پارچه یا اسفنج تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

اگر ذرات غذا جدا نشد محلول سرکه و جوش شیرین را اسپری کنید. سپس آن را روی یک پارچه یا حوله گرم مرطوب قرار دهید. اگر فقط قسمتی از گاز برداشته نشد، یک پارچه روی همان قسمت قرار دهید. بگذارید حداقل 15 دقیقه روی گاز بماند. سپس همه چیز را با یک پارچه تمیز تمیز کنید.

گاهی اوقات قطعات حذف نمی شوند. در این صورت باید از تیغ یا کاردک مخصوص برای برداشتن قطعات استفاده کنید. کاردک یا تیغ را نگه دارید تا به فر آسیب نرسانید. هر حرکت قوی باعث ایجاد خراش می شود.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

بعد از این کار آن را با یک پارچه یا اسفنج تمیز تمیز کنید. سپس آن را با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

نحوه تمیز کردن اجاق گاز Elementi

برای تمیز کردن اجاق گاز المنت، اگر مواد غذایی زیادی روی المنت ها گیر کرده بود، ابتدا شعله را در انتهای آن قرار دهید تا خوب بسوزند. پنجره ها را باز بگذارید و کاپوت را روشن کنید تا بوی بد وارد خانه نشود. سه دقیقه صبر کن سپس آن را خاموش کنید و حداقل 20 دقیقه صبر کنید تا خنک شود.

در بیشتر موارد، عناصر را می توان با یک تکان کوچک جدا کرد. آنها را با اسفنج و پارچه به خوبی تمیز کنید. بهتر است روی آنها اسپری ضد چربی بزنید یا از محلول سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. بگذارید کمی بماند. می توانید با سیم ظرفشویی نرم یا مسواک و برس مخصوص قطعات را جدا کنید. سپس اجازه دهید عناصر خشک شوند.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

در زیر این عناصر، دیسک های فلزی وجود دارد که تکه های غذا را جمع می کند. آنها را جدا کرده و در آب گرم و مایع ظرفشویی خیس کنید. بگذارید حداقل 15 دقیقه بماند. سپس آن را با اسفنج یا برس بمالید. می توانید از جوش شیرین نیز استفاده کنید. سپس آن را خوب بشویید و با حوله خشک کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

اگر روی خود گاز و قسمت پایینی آن مواد غذایی وجود دارد، آن را با دستمال و محلول یا اسپری تمیز کنید. عناصر فرعی را به خوبی تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

با کمک قلم مو یا کاردک می توانید تکه های باقی مانده غذا را جدا کنید. همه چیز را به خوبی با دستمال پاک کنید. حتی می توانید پیچ ​​گاز را بردارید و آنها را با مایع و آب بشویید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

همه چیز را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. سپس همه چیز را با یک حوله تمیز خشک کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از تیرازیس فایل نحوه تمیز کردن اجاق گاز لعابدار و … را برای این کار آموزش دادیم؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.