رابطه اپل و سامسونگ “شوم ترین حلقه در دنیای فناوری” است.


در یک مورد در سال 2017، مهندسان اپل به کره جنوبی سفر کردند تا با کارکنان نمایشگر سامسونگ ملاقات کنند. در آن زمان به مهندسان اپل گفته شد که اجازه ورود به مکان هایی مانند ساختمان های اداری را ندارند. با این کار، سامسونگ سعی داشت از جزئیات فناوری های متمرکز بر نمایشگرهای OLED محافظت کند. در زمان حضور در هتل، مهندسان اپل از طریق پلتفرم های ارتباطی با مهندسان سامسونگ مذاکره کردند.

در مثالی دیگر، مهندسان اپل پرسشنامه هایی را برای مهندسان سامسونگ ارسال کردند و خواستار کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمایشگرهای این شرکت شدند. سامسونگ روی تمامی این اسناد کلمه محرمانه نوشته و بدون توضیح بیشتر به اپل بازگردانده است.

جایگاه سامسونگ در صنعت نمایشگر باعث می شود این شرکت در روابط تجاری با اپل دست بالا را داشته باشد. بسیاری از شرکت های زنجیره تامین اپل از چنین مزیتی برخوردار نیستند. در یک مثال، چندین سال پیش، سامسونگ اپل را مجبور به تحویل صدها هزار پنل اضافی مک‌بوک کرد، حتی اگر اپل پیش‌بینی فروش آن مدل، به‌ویژه لپ‌تاپ‌هایش را کاهش داده بود.

اطلاعات می‌گویند که سامسونگ میلیون‌ها پنل LCD را به فاکسکان فرستاد تا برای ساخت اولین مدل آی‌پد رتینا استفاده شود. اپل به سامسونگ اطلاع داد که این پنل ها دارای یک سری نقص های کوچک هستند، اما سامسونگ با درخواست اپل برای اصلاح پنل ها موافقت نکرد و سازنده آی پد چاره ای جز استفاده از آنها نداشت. در مثالی مشابه، اپل مجبور شد تولید انبوه لپ تاپ خود را به دلیل مشکل در صفحه نمایش مک بوک به تاخیر بیاندازد.